Autor: AP Brazylia - Serbia NA ŻYWO TV transmisja

Brazylijscy wirtuozi

Neymar goni rekordy. Do wyrównania wyniku Pelego brakuje mu jednego gola!

2022-12-05 23:09

Brazylijczycy w meczu z Koreą Płd.(4:1) zachwycili piłkarski świat. Podopieczni trenera Tite w ciągu 36. minut zdobyli 4 gole, pokazując wiele kapitalnych zagrań. Swoją bramkę strzelił również Neymar.

Neymar w 13. minucie podszedł do rzutu karnego podyktowanego za faul na Richarlisonie i nie dał szans bramkarzowi. To trafienie przejdzie do historii, bo dzięki niemu wyrównał wyczyn swoich dwóch rodaków, i to nie byle kogo. Neymar strzelił gola w trzecim kolejnym mundialu w którym uczestniczy. Podobnej sztuki dokonało jego dwóch rodaków. Pierwszym był legendarny Pele, który strzelał gole na mistrzostwach świata w latach 1958, 1962 i 1970. Drugim był Ronaldo Nazario, który trafiał w meczach na MŚ w latach do 1994 do 2002. Obaj poprzednicy zdobyli też na mistrzowskie tytuły ze swoją reprezentacją – Pele trzykrotnie, a Ronaldo 2 razy. Może to dobry znak dla Neymara, że i on dostąpi tego zaszczytu. Łącznie w trzech mistrzowskich turniejach zdobył na razie 7 goli. Ten strzelony dzisiaj koreańskiemu bramkarzowi był 76. trafieniem w reprezentacji, dzięki czemu zbliżył się do Pelego na jednego gola i ma szanse dogonienia legendy na boiskach w Katarze. Również i w tej klasyfikacji na podium jest Ronaldo, który zdobył 62. bramki dla Canarinhos i jest trzeci w klasyfikacji.

Komu kibicuje Lewandowski? Kapitan reprezentacji Polski wspiera jednego z faworytów mundialu

Czy Brazylia sięgnie w Katarze po mistrzostwo świata?