Neymar

i

Autor: CyfraSport Neymar

Gorzkie łzy gwiazdora

Neymar zszokował świat! Ogłosił koniec po odpadnięciu z mundialu. Na boisku zalał się łzami

2022-12-10 8:45

Takich słów po zakończeniu startu Brazyli na mistrzostwach świata nikt się nie spodziewał. Neymar zdecydował się ogłosić koniec swoich startów na mundialu. Aż trudno w to uwierzyć. Kibice momentalnie zaczęli prosić go o to, by w przypadku awansu pojechał także do Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Kanady.

Wielu znakomitych piłkarzy rozważa zakończenie reprezentacyjnej kariery po odpadnięciu z mistrzostw świata. Pod wątpliwość poddał to Robert Lewandowski, ostatni mundial ogłosił Leo Messi, nie są znane plany Cristiano Ronaldo. Zdecydowanie młodszy Neymar zadecydował o tym, że i on mówi sobie "dość". Po klęsce "Canarinhos" z Chorwacją po serii rzutów karnych, gwiazdor PSG przyznał, że to miały być jego ostatnie mistrzostwa świata.

Tragedia na mundialu. Dziennikarz zmarł podczas komentowania meczu Argentyna - Holandia

Neymar kończy karierę w reprezentacji. Szok! "Nie wiem, czy znajdę siłę"

Neymar gorzko płakał po zakończeniu piłkarskich mistrzostw świata dla reprezentacji Brazylii. "Canarinhos" odpadli w piątek 9 grudnia po porażce z Chorwacją. Prawdopodobną decyzję o swoim ostatnim mundialu w karierze ogłosił w rozmowie z dziennikarzami.

- Myślę, że to moje ostatnie mistrzostwa świata. Wydaje mi się tak, bo nie wiem, czy znajdę jeszcze siłę, by dalej grać w piłkę nożną - przyznał wprost.

Neymar wskazywał przede wszystkim na kwestie mentalne. Coraz częściej mówi się o zmęczeniu piłkarzy, którzy rozgrywają wielką liczbę meczów i rywalizują w kolejnych turniejach.

Znakomity polski trener przed decydującą fazą mundialu wskazał „czarnego konia”. Wierzy w niego mocno

Kim jest Neymar?

30-letni Neymar trafił do Europy w 2013 roku z brazylijskiego Santosu. Przez kilka lat występował w Barcelonie, skąd zostął wytransferowany do Paris Saint-Germain za rekordową sumę 222 milionów euro. Jedynym sukcesem Neymara z reprezentacją Brazylii jest srebrny medal Copa America.

Sonda
Czy Neymar zakończy karierę?
Zimowe Ogrody Ulricha
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze