Messi / Mundial 2022 / Argentyna

i

Autor: Xu Zijian/Xinhua News/East News

Prawdziwe arcydzieło

Niesamowity hołd dla Leo Messiego! Pewien rolnik wykonał jego podobiznę w... sami zobaczcie!

2023-01-19 13:59

Leo Messi jest bez wątpienia nie tylko fenomenalnym piłkarzem, ale także ikoną popkultury. Genialny Argentyńczyk zapewne doczekał się w swoim życiu wielu niecodziennych hołdów pod swoim adresem, ale po ostatnim takim wydarzeniu nawet on musiał być pod wrażeniem. 35-latek ma bowiem swoją podobiznę w... polu kukurydzy. Wykonał ją właściciel farmy Maximilliano Soinazze w Los Condores, miejscowości położonej około 110 km od Cordoby, trzeciego co do wielkości miasta Argentyny.

Nasiona kukurydzy były rozsiewane według specjalnie opracowanego algorytmu - tak, by w miejscu przedstawiającym twarz kapitana "Albicelestes" kukurydza rosła gęściej. Wizerunek Messiego widoczny jest z lotu ptaka. Piłkarze z Ameryki Płd. mistrzostwo globu zdobyli w Katarze po raz trzeci w historii i pierwszy od 1986 r., gdy do triumfu poprowadził zespół Diego Maradona. Kod do siewników, dzięki któremu możliwe było posadzenie roślin w konkretnym miejscu, by stworzyły zaplanowany obraz, stworzył inżynier Carlos Faricelli, który zapowiedział, że udostępni go wszystkim rolnikom w Argentynie, którzy będą chcieli "zasadzić" podobiznę Messiego.

Chorwacka seksbomba odsłoniła ogromne pośladki. Ivana Knoll nadal szokuje, przesłania ją jedynie cienki paseczek

 W 2020 roku także w polu kukurydzy, ale w USA stworzono wizerunek słynnego pływaka Michaela Phelpsa, najbardziej utytułowanego sportowca w historii nowożytnych igrzysk, który wywalczył 28 krążków olimpijskich, w tym 23 złote. Zastosowano tam jednak inną technikę i pomysł - wycięto według wzoru labirynt alejek na polu kukurydzy o powierzchni 10 akrów. Wcześniej w tym samym ekologicznym gospodarstwie Schnepf Farms w pobliżu Phoenix w stanie Arizona wykonano podobizny legendarnego boksera Muhammada Alego czy byłego koszykarza Phoenix Suns, jednego z najlepszych rozrywających w historii ligi NBA Kanadyjczyka Steve'a Nasha.

Sonda
Czy Leo Messi to najlepszy piłkarz w historii?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze