Paulo Sousa

i

Autor: Cyfrasport Paulo Sousa

Sensacyjne doniesienia

Niespodziewana przeprowadzka Paulo Sousy? Były selekcjoner reprezentacji Polski ma zastąpić legendarnego trenera

2022-12-16 7:30

Okres po zakończeniu mundialu oznacza najczęściej dość dużą liczbę roszad na stanowiskach selekcjonerów reprezentacji biorących udział w tym turnieju. Nie inaczej jest tym razem, swoje dotychczasowe drużyny przestali już trenować m.in. Paulo Bento (Korea Płd.), Luis Enrique (Hiszpania) czy Fernando Santos (Portugalia). To właśnie odejście tego ostatniego sprawia, że zaczęto mówić o powrocie do piłki reprezentacyjnej… Paulo Sousy. Były opiekun polskiej kadry znalazł się na liście potencjalnych następców legendarnego selekcjonera.

Obiecująca gra, za którą nie poszły wyniki

Paulo Sousa objął reprezentację Polski w styczniu 2021 roku, zastępując na stanowisku Jerzego Brzęczka. Portugalski selekcjoner znany był z kwiecistej mowy i częstego wypowiadania wielkich słów, ale w parze z tym nie szły niestety wyniki. Łączny bilans Portugalczyka za sterami polskiej kadry to 6 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki. Znamienne jednak, że pod wodzą 52-latka biało-czerwoni potrafili pokonać jedynie drużyny Andory, Albanii oraz San Marino. Cieniem na jego pracy kładzie się także występ na EURO 2020, gdzie nasza drużyna zdobyła zaledwie 1 pkt i zajęła ostatnie miejsce w grupie.

Piękny gest Szymona Marciniaka wobec asystentów po wyborze na sędziego finału Argentyna - Francja

Dezercja

Pomimo opisanych powyżej wyników, kadra dowodzona przez Sousę wywalczyła prawo gry w barażach o udział w mistrzostwach świata w Katarze. Niedługo przed tymi meczami 52-latek zdecydował się jednak na dezercję i – pomimo wcześniejszych zapewnień – opuścił reprezentację Polski na rzecz objęcia funkcji szkoleniowca brazylijskiego Flamengo. Tam wytrzymał jednak jeszcze krócej, bo zaledwie pół roku. W czerwcu 2022 został zwolniony, a powodem były zarówno słabe rezultaty osiągane przez zespół, jak i liczne konflikty z piłkarzami. Od tego czasu Portugalczyk pozostaje bez pracy.

Kulesza podejmie decyzję w sprawie Michniewicza jeszcze przed świętami

Sensacyjny zwrot akcji?

Odejście Fernando Santosa z reprezentacji Portugalii sprawiło, że w ostatnim czasie zaczęto wiele spekulować na temat jego potencjalnych następców. Do tej pory faworytami do objęcia posady selekcjonera byli Rui Jorge (aktualny opiekun kadry U-21) oraz Jose Mourinho, ale lista ta sukcesywnie się powiększa. Tamtejsi dziennikarze sugerują, że w tym gronie znajdują się także Paulo Fonseca (Lille), Jorge Jesus (Fenerbahce) czy… Paulo Sousa. Czyżby szykował się zatem sensacyjny powrót „Siwego Bajeranta” do piłki reprezentacyjnej? Trudno powiedzieć, choć 52-latek niewątpliwie ma jeden duży atut w porównaniu ze swoimi konkurentami. Znajduje się bowiem na bezrobociu, co co oznacza, że portugalska federacja nie będzie musiała negocjować warunków jego odejścia z którymkolwiek z klubów. Cała sprawa powinna jednak wyjaśnić się w ciągu kilku najbliższych dni.

Sonda
Czy Paulo Sousa zostanie selekcjonerem reprezentacji Portugalii?
Kibice na plaży w Katarze: Brakuje nam piwa!
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze