Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

podjęto ważną decyzję

Ogromna zmiana przed meczem Polska - Argentyna! Zapadła bardzo ważna decyzja, rzecznik PZPN musiał to tłumaczyć

2022-11-28 14:37

Po dwóch meczach fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze, reprezentacja Polski prowadzi w grupie C i w ostatnim meczu z Argentyną walczyć będzie o awans do kolejnej fazy turnieju. Na poniedziałkowej konferencji prasowej przed meczem Polska - Argentyna, dziennikarze oraz kibice mogli się zdziwić, bowiem wprowadzono ogromne zmiany, które szybko wyjaśnił rzecznik prasowy PZPN.

Po bezbramkowym remisie w pierwszym meczu Biało-czerwonych podczas mistrzostw świata w Katarze, piłkarze prowadzeni przez selekcjonera Czesława Michniewicza stanęli na wysokości zadania i ograli Arabię Saudyjską 2:0, obejmując tym samym prowadzenie w grupie C. To jednak nie koniec pracy, bo w ostatnim meczu grupowym, Polska - Argentyna, Biało-czerwoni walczyć będą o awans do kolejnej fazy turnieju. Przed meczem dziennikarzy zgromadzonych w Katarze oraz kibiców czekała ogromna zmiana względem tego, co widzieliśmy do tej pory. 

Rzecznik PZPN błyskawicznie musiał tłumaczyć zmiany przed meczem Polska - Argentyna! Zapadła ważna decyzja

Odkąd reprezentacja Polski pojawiła się w Katarze, Biało-czerwoni zorganizowali już kilka konferencji prasowych, w których uczestniczyło dwóch piłkarzy oraz selekcjoner Czesław Michniewicz. Tym razem, przed meczem Polska - Argentyna postawiono na zmianę i na konferencji prasowej pojawiło się trzech zawodników, Mateusz Wieteska, Szymon Żurkowski oraz Damian Szymański. Zabrakło z kolei trenera Michniewicza, co szybko poruszyli dziennikarze na sali. 

Ogromna zmiana przed meczem Polska - Argentyna! Zapadła bardzo ważna decyzja, rzecznik PZPN musiał to tłumaczyć

Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej szybko wyjaśnił, że zarówno decyzja o niepojawieniu się na konferencji, jak i o zamknięciu treningu dla mediów została podjęta przez selekcjonera. - Jak sobie spojrzycie w regulamin zobaczycie, że każda drużyna może zamknąć w całości jeden trening przed każdym meczem. Mamy dzisiaj i jutro. Pojutrze gramy najważniejszy mecz (...) Trener się przygotowuje i jest jutro na konferencji. Ale nie szukajmy dziury w całym, bo tu nie ma żadnych podtekstów. - wyjaśnił na konferencji Jakub Kwiatkowski tłumacząc absencję selekcjonera.

Sonda
Czy Polacy wyjdą z grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze