Artur Jędrzejczyk

i

Autor: Cyfra Sport Artur Jędrzejczyk

Bolesna ocena

Okropnie przejechano się po Jędrzejczyku. Przy tym porównaniu były zawodnik nie miał litości, musiało zaboleć

2022-10-26 12:58

Przed tygodniem Czesław Michniewicz powołał szeroką kadrę na mistrzostwa świata w Katarze. Selekcjoner umieścił na liście 47 nazwisk. Jednym z piłkarzy uwzględnionych przez Michniewicza jest Artur Jędrzejczyk. Jego obecność na długiej liście wywołała spore poruszenie i długą dyskusję, która właściwie nie kończy się. Swoje "trzy grosze" dorzucił również Radosław Kałużny. Były reprezentant nie miał litości dla obrońcy.

Do mundialu w Katarze zostało już niewiele czasu i selekcjoner reprezentacji Polski musi w najbliższym czasie zadecydować, kogo weźmie na turniej. W kadrze jest 26 miejsc, a w szerokiej kadrze Czesława Michniewicza znalazło się prawie dwukrotnie więcej zawodników. Wśród nich są piłkarze, o których kibice mogli już nieco zapomnieć, albo nie podejrzewać, że mają szanse na mundial.

Jędrzejczyk ostro skrytykowany. Były reprezentant nie miał dla niego litości

Jednym z nazwisk, które mogło zaskoczyć fanów biało-czerwonej kadry, jest Artur Jędrzejczyk. Co prawda obrońca wciąż jest jednym z liderów Legii Warszawa, ale wielu ekspertów ma wątpliwości, czy prezentuje reprezentacyjny poziom. Dość ostro o Jędrzejczyku wypowiedział się były kadrowicz, Radosław Kałużny. W "Przeglądzie Sportowym" nie miał litości dla zawodnika.

- Nie sądzę, by Jędrzejczyk załapał się do samolotu na Katar. Kupony można odcinać w domu na kanapie albo w kolekturze totolotka - powiedział Kałużny. Porównał też obrońcę z Robertem Lewandowskim i użył dosadnych słów. - Jest o rok starszy od Roberta Lewandowskiego, lecz pod względem, fizycznym na tle "Lewego", wygląda jak furmanka przy samolocie - stwierdził.

Kałużny spodziewa się ponadto, że Michniewicz zaskoczy ostatecznymi powołaniami na mistrzostwa w Katarze. - Nie sądzę, by Michniewicz zrezygnował z któregoś "pewniaka", jak Janas, ale ze dwa króliki z kapelusza z tej szerokiej grupy wybiorą się do Kataru - podsumował były reprezentant Polski.

Sonda
Czy Artur Jędrzejczyk powinien pojechać na mundial w Katarze?
PKO Ekstraklasa odc. 10
Najnowsze