Zobacz galerię

Pierwsza czerwona kartka mundialu w Walia - Iran. Bramkarz ZNOKAUTOWAŁ rywala

2022-11-25 13:23

Mecz Iran – Walia zakończył się kolejną sensacją na piłkarskim mundialu. Ekipa z Bliskiego Wschodu wygrała 2:0 po bramkach w końcówce meczu. Przy wyniku 0:0 Wayne Hennessey popełnił fatalny błąd. Bramkarz popędził z pola karnego, by uprzedzić Taremiego i wybić piłkę. Ta sztuka mu się nie udała. Hennessey niczym taran znokautował rywala i obejrzał czerwoną kartkę.

Rozpoczął się szósty dzień piłkarskich mistrzostw świata. Pierwszym meczem dnia było Walia – Iran. Podczas tego meczu sędzia pokazał pierwszą czerwoną kartkę na mundialu. Zobaczył ją Wayne Hennessey, który pomylił się w ocenie sytuacji. Mehdi Taremi gnał do piłki, by uprzedzić walijskiego bramkarza. Ta sztuka mu się udała. Piłkarz z Iranu został znokautowany kolanem przez rywala.

Iran pokonuje Walię po szalonym spotkaniu! Zabójcza końcówka spotkania

Walia – Iran: Pierwsza czerwona kartka na mundialu

Sędzia Mario Escobar z Gwatemali pierwotnie pokazał mu żółtą kartkę, ale został wezwany do monitoru VAR. Po analizie stwierdził, że bramkarza należało ukarać czerwoną kartką.

Zobacz zdjęcia z całego zdarzenia z meczu Walia – Iran w galerii poniżej.

Irańczycy nie protestowali. Odśpiewali hymn

Irańscy piłkarze przed piątkowym meczem z Walią w mistrzostwach świata - w przeciwieństwie do wcześniejszego spotkania z Anglią - odśpiewali hymn narodowy. Podczas hymnu z trybun dało się słyszeć gwizdy i krzyki kibiców, które miały na celu prawdopodobnie zagłuszenie go, ale tym razem piłkarze śpiewali. Ich zamknięte usta przed spotkaniem z Anglią zostały odebrane jako wyraz solidarności z rodakami protestującymi w ojczyźnie przeciwko politycznemu reżimowi.

Na trybunach ponownie widocznych było wiele oznak poparcia do protestów. Widać było m.in. sympatyków irańskiego zespołu z kartonami w barwach narodowych i napisem: "woman, life, freedom" (kobieta, życie, wolność).

Cristiano Ronaldo grzebał w majtkach podczas meczu i zjadł to, co wyciągnął! Ohydne wideo

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

TO będzie najważniejszy mecz Polaków na mundialu!

Posłuchaj komentarza przed spotkaniem z Arabią Saudyjską!

Listen to "Z Arabią Saudyjską GRAMY O ŻYCIE. Komentarze przed meczem." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze