Goncalo Ramos

Autor: AP

Mecz 1/8 finału MŚ

Portugalia zmiotła Szwajcarię w 1/8 finału mundialu! Goncalo Ramos absolutnym bohaterem swojej drużyny

2022-12-06 22:01

Portugalia – Szwajcaria RELACJA. Mecz Portugalii ze Szwajcarią był zapowiadany jako jeden z najbardziej wyrównanych w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna, bo Portugalia nie dała absolutnie żadnych szans rywalom i wygrała aż 6:1. Co więcej, mecz ten rozpoczęła bez Ronaldo w pierwszym składzie, a bohaterem został młody Goncalo Ramos, który zanotował trzy trafienia. Portugalia – Szwajcaria WYNIK.

Portugalia - Szwajcaria 6:1 (2:0)

Bramki: Ramos (17', 51', 67'), Pepe (33'), Guerreiro (55'), Leao (90 + 2') - Akanji (58')

Kartki: Schar (43'), Comert (59')

Portugalia: Costa - Dalot, Pepe, Dias, Guerreiro - Bernardo Silva (81' Neves), Carvalho, Otavio (74' Vitinho) - Bruno Fernandes (87' Leao), Ramos (74' Horta), Joao Felix (73' Ronaldo).

Szwajcaria: Sommer - Fernandes, Akanji, Schar (46' Comert), Rodriguez - Freuler (54' Zakaria), Xhaka - Shaqiri, Sow (54' Seferović), Vargas (66' Okafor) - Embolo (89' Jashari).

Pierwsze 15 minut absolutnie nie zapowiadało pogromu, jaki miał się rozegrać tego wieczoru w Katarze. Obie drużyny atakowały bardzo niemrawo i niemal nie stwarzały okazji. Zmieniło się to w 17. minucie, gdy Goncalo Ramos zaskakującym uderzeniem z ostrego kąta pokonał Sommera i otworzył wynik meczu. Od tego momentu Portugalia dominowała na boisku i nawet nie było chwili, w którym oddała kontrolę nad wynikiem. W 33. minucie drugiego gola dla Portugalii zdobył Pepe i wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa. Jeśli ktoś oczekiwał, że w drugiej Szwajcaria ma szansę coś odmienić, to się grubo pomylił.

Już w 51. minucie Ramos trafił po raz drugi, a 4 minuty później na 4:0 trafił Guerreiro. choć w 58. minucie Akanji dał gola Szwajcarii, to w zasadzie nic to nie zmieniło. Helweci wciąż grali anemicznie i niemal nie stwarzali okazji, w przeciwieństwie do Portugalii. Swojego hat-tricka Ramos skompletował w 67. minucie, a kilka minut później opuścił murawę, na której w końcu pojawił się Ronaldo. Słynny Portugalczyk jednak nie wpisał się na listę strzelców, a jako ostatni zrobił to w doliczonym czasie gry Rafael Leao. Tym samym Portugalia wygrała 6:1 i w ćwierćfinale Mundialu w Katarze zmierzy się z Marokiem, które sensacyjnie wyeliminowało Hiszpanię po rzutach karnych.

Portugalia – Szwajcaria RELACJA NA ŻYWO Mundial 2022 Portugalia – Szwajcaria WYNIK LIVE ONLINE

Według bukmacherów zdecydowanym faworytem tego starcia jest Portugalia, jednak należy zastanowić się, czy faktycznie Cristiano Ronaldo i spółka są obecnie tak mocną drużyną. Portugalia oczywiście wyszła z grupy z pierwszego miejsca, ale rywalizowała tam z Urugwajem, Ghaną i Korę Południową. Dwa pierwsze zespoły zagrały wyraźnie poniżej oczekiwań, a Korea w ostatniej kolejce... pokonała Portugalię! Trudno więc powiedzieć w jakiej formy są podopieczni Fernando Santosa. Szwajcaria z kolei w grupie pokonała mocne Kamerun oraz Serbię, a porażkę zanotowała tylko z świetnie prezentującą się Brazylią (choć i Brazylii w grupie trafiła się wpadka). Przez to spotkanie Portugalii ze Szwajcarią może być bardziej wyrównane, niż się wydaje.

Polska kadra potrzebuje PILNYCH ZMIAN?

Posłuchaj oceny piłkarzy i trenera po mundialu w Katarze!

Listen to "KTO ZROBI PORZĄDEK W KADRZE? Oceniamy Polaków na Mistrzostwach Świata." on Spreaker.