SCENARIUSZE AWANSU: Co musi zrobić Polska, żeby wyjść z grupy Mundial 2022

i

Autor: AP SCENARIUSZE AWANSU: Co musi zrobić Polska, żeby wyjść z grupy Mundial 2022

Mundial 2022

SCENARIUSZE AWANSU: Co musi zrobić Polska, żeby wyjść z grupy Mundial 2022

2022-11-23 13:14

Scenariusze awansu Polski: Co musi zrobić Polska, żeby wyszła z grupy Mundial 2022 Scenariusze awansu Polski MŚ 2022. Polska pokonała 2:0 Arabię Saudyjską i jest w bardzo dobrej sytuacji. Dużo zależeć też będzie jednak od wyniku drugiego meczu w naszej grupie (Argentyna - Meksyk), który zostanie rozegrany dzisiaj o godzinie 20. Przed Polską ostatni mecz w fazie grupowej z Argentyną (środa godz. 20). Co się musi stać, żeby Polska wyszła z grupy na mundialu? Jakie są scenariusze awansu Polski na mundialu?

Polska pokonała dzisiaj Arabię Saudyjską w drugim meczu na mundialu w Katarze. Bramki strzelili Piotr Zieliński i Robert Lewandowski, a w końcówce pierwszej połowy rzut karny obronił Wojciech Szczęsny. Cieszy zwycięstwo 2:0, ale szkoda też zmarnowanych sytuacji. Tym bardziej, że na koniec bilans bramek może mieć kluczowe znaczenie. Po remisie 0:0 z Meksykiem zajmowaliśmy drugie miejsce w tabeli, ex aequo z Meksykanami. Ale teraz jesteśmy już liderem. Jakie są scenariusze awansu Polski? W każdym z nich będziemy potrzebowali już "tylko" remisu z Argentyną. Poniżej tabela naszej grupy po pierwszej kolejce.

SCENARIUSZE AWANSU Polski: Co się musi stać, żeby Polska wyszła z grupy?

Terminarz meczów w grupie C:

  • 26 listopada: Polska - Arabia Saudyjska, Argentyna - Meksyk
  • 30 listopada: Polska - Argentyna, Arabia Saudyjska - Meksyk

Argentyna wygrywa z Meksykiem

Polska 4 pkt
Arabia Saudyjska 3
Argentyna 3
Meksyk 1

Polska będzie liderem grupy z 4 pkt, przed Arabią Saudyjską i Argentyną - po 3 pkt i Meksykiem - 1 pkt. W ostatniej kolejce awans Polsce da co najmniej remis z Argentyną. W przypadku porażki Polska odpadnie, jeżeli Arabia Saudyjska pokona Meksyk (awans Argentyny i Arabii) a w przypadku remisu lub zwycięstwa Meksyku zdecyduje bilans bramek. Jeżeli Polska przegra z Argentyną, a Meksyk zremisuje z Arabią, Polacy i Saudyjczycy będą mieli po 4 pkt. Jeśli Polska przegra z Argentyną, a Meksyk wygra z Arabią, Polacy i Meksykanie będą mieli po 4 pkt. W rozgrywkach FIFA ważniejszy jest bilans bramek niż wyniki zainteresowanych drużyn.

Argentyna remisuje z Meksykiem

Polska 4 pkt
Arabia Saudyjska 3
Meksyk 2
Argentyna 1

Polska będzie liderem grupy z 4 pkt, przed Arabią - 3 pkt, Meksykiem - 2 pkt i Argentyną 1 pkt. W ostatniej kolejce awans Polsce da co najmniej remis z Argentyną. W przypadku porażki Polska będzie miała tyle samo punktów co Argentyna (po 4). Wtedy o awansie z grupy zdecydują bilanse bramek. Jeżeli Meksyk pokona Arabię, wygra grupę, a o drugim miejscu zdecydują bilanse goli Polski i Argentyny. Jeżeli w meczu Meksyk - Arabia będzie remis, Polska, Argentyna i Arabia będą miały tyle samo pkt (po 4) i zdecydują bramki. Jeżeli Meksyk przegra z Arabią, Saudyjczycy wygrają grupę, a o drugim miejscu zdecydują bilanse bramek Polski i Argentyny.

Argentyna przegrywa z Meksykiem

Polska 4 pkt
Meksyk 4
Arabia Saudyjska 3
Argentyna 0

Polska i Meksyk będą prowadzić w grupie z 4 pkt, za Arabią - 3 pkt i Argentyną - 0 pkt. W ostatniej kolejce awans Polsce da co najmniej remis z Argentyną. W przypadku porażki Polska awansuje jeżeli Meksyk wygra z Arabią lub przegra z Arabią i będzie mieć gorszy od Polski bilans bramek. W przypadku remisu w meczu Meksyku z Arabią, zdecyduje bilans bramek Polski i Arabii Saudyjskiej.

Czesław Michniewicz po meczu Meksyk-Polska
Listen to "Z Arabią Saudyjską GRAMY O ŻYCIE. Komentarze przed meczem." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze