Cristiano Ronaldo nowym piłkarzem Al-Nassr!

i

Autor: Instagram / cristiano Cristiano Ronaldo nowym piłkarzem Al-Nassr!

Wymowne słowa

To dlatego Cristiano Ronaldo zdecydował się dołączyć do Al-Nassr. Jasna deklaracja Portugalczyka, zupełnie się z tym nie krył

2022-12-31 8:15

Saga związana z wyborem nowego klubu przez Cristiano Ronaldo została zakończona. Portugalczyk w piątkowy wieczór został zaprezentowany jako nowy piłkarz klubu z Arabii Saudyjskiej – Al-Nassr. W ramach umowy obowiązującej do końca czerwca 2025 roku 37-latek zarabiać będzie 200 mln euro netto rocznie. CR7 w pierwszej rozmowie jako zawodnik tego klubu podkreślił jednak, że pieniądze nie były głównym motywem wyboru klubu.

Rozstanie z „Czerwonymi Diabłami”

Choć obecny sezon nie był w wykonaniu Cristiano Ronaldo zbyt dobry, jego rozstanie z Manchesterem United i tak było dla wielu niemałym zaskoczeniem. Nie mogło być jednak inaczej, skoro piłkarz w rozmowie z Piersem Morganem postanowił skrytykować wiele osób pracujących w klubie – od zarządu po obecnego trenera Erika ten Haga. Wówczas wiadomo już było, że druga przygoda Portugalczyka z klubem z Old Trafford dobiega końca. Po kilku dniach przypuszczenia się potwierdziły, kontrakt z zawodnikiem został bowiem rozwiązany. Od tego momentu nieustannie pojawiały się spekulacje dotyczące nowego klubu CR7. Sprawa swój finał znalazła dopiero w przedostatni dzień roku, gdy 37-latek został zaprezentowany jako nowy zawodnik saudyjskiego Al-Nassr.

Cristiano Ronaldo zaprezentowany w nowym klubie! Astronomiczne zarobki, zainkasuje prawdziwą furę pieniędzy

Astronomiczne zarobki CR7

Przy przenosinach Cristiano do Arabii Saudyjskiej uwagę zwraca przede wszystkim astronomiczna kwota, którą nowy klub będzie mu wypłacał. Wg informacji przekazanych przez Fabrizio Romano Portugalczyk będzie bowiem inkasował niebotyczną kwotę w wysokości 200 mln euro netto rocznie. Biorąc pod uwagę, że kontrakt obowiązuje do czerwca 2025 roku, oznacza to, że Portugalczyk z samej tylko podstawy zarobi pół miliarda euro! Do tego dojdą także różnego rodzaju bonusy, które jeszcze bardziej mogą wywindować tę kwotę. Dzięki temu były zawodnik m.in. Manchesteru United oraz Realu Madryt stanie się bezsprzecznie najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie. Do tej pory liderem był bowiem Kylian Mbappe, któremu Paris Saint-Germain płaci 93 mln euro rocznie.

Potworne wieści o kolejnej ikonie futbolu! Legendarny Overmars miał udar, szokujące doniesienia

Pieniądze nie były głównym motywem transferu?

W piątek wieczorem Cristiano Ronaldo został ogłoszony nowym piłkarzem Al-Nassr, a po oficjalnej prezentacji przyszła także pora na pierwszą rozmowę w roli zawodnika saudyjskiego klubu. CR7 wykorzystał nadarzającą się okazję, aby podkreślić, że nie zdecydował się na przenosiny na Bliski Wschód ze względu na pieniądze. - Jestem zachwycony nowym doświadczeniem w innej lidze i innym kraju, wizja Al Nassr jest bardzo inspirująca – powiedział. - Jestem bardzo podekscytowany, że dołączę do moich kolegów z drużyny i pomogę zespołowi osiągnąć więcej sukcesów – dodając po chwili.

Sonda
Czy zobaczymy Cristiano Ronaldo na MŚ 2026?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze