Leo Messi, mistrzostwa świata w Katarze

i

Autor: AP PHOTO/MARTIN MEISSNER Leo Messi, mistrzostwa świata w Katarze

nadchodzi rewolucja

To koniec mistrzostw świata, jakie znamy! Ujawnili wielkie plany FIFA, Gianni Infantino już się przed tym nie cofnie

2023-03-14 12:29

Wszystko wskazuje na to, że mistrzostwa świata w Katarze były ostatnim mundialem, który został rozegrany do dotychczasowych zasadach. W najbliższych dniach ma zostać bowiem ogłoszona prawdziwa rewolucja, którą FIFA przygotowuje od dłuższego czasu. Ma nią być powiększenie listy reprezentacji biorących udział w mistrzostwach świata do 48, a cały turniej ma potrwać aż 40 dni.

W ostatnim czasie międzynarodowa federacja piłkarska FIFA oraz jej szef Gianni Infantino nie cieszą się zbyt dobrą opinią ze strony kibiców, dziennikarzy oraz ekspertów piłkarskich, a kolejne informacje dotyczące prezydenta FIFA zarówno przed i po ostatnim mundialu, tylko pogarszały sytuację. Z pewnością nie inaczej będzie tym razem, kiedy świat obiegają informację o planowanych, ogromnych zmianach w organizacji mistrzostw świata. 

Prawdziwa rewolucja w organizacji mistrzostw świata. FIFA dopięła wszystko na ostatni guzik

Okazuje się bowiem, że mundial w Katarze, który miał miejsce przed kilkoma miesiącami, jest być może ostatnią imprezą organizowaną na dotychczasowych zasadach. "The New York Times" podał bowiem, że FIFA w najbliższych dniach ma zamiar ogłosić wielkie zmiany, w tym powiększenie grupy reprezentacji biorącej udział w imprezie do 48 drużyn. Ta z pozoru niewielka zmiana będzie jednak miała spory wpływ na przeprowadzenie mistrzostw. 

To koniec mistrzostw świata, jakie znamy! Ujawnili wielkie plany FIFA, Gianni Infantino już się przed tym nie cofnie

W pierwszej kolejności, czas trwania imprezy ma zostać wydłużony do aż 40 dni. Liczba meczów podczas mundialu wzrośnie z kolei do aż 104. spotkań. Po zakończeniu zmagań w fazie grupowej, która na liczyć sobie 12 grup po 4 zespoły, zamiast 1/8 finału będziemy mieli 1/16. Awans do niej wywalczą standardowo po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz 8 najlepszych reprezentacji, które zajęły w swoich grupach 3. miejsce. 

Sonda
Czy zmiany w organizacji mistrzostw świata są potrzebne?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze