Gianni Infantino

i

Autor: AP PHOTO/HASSAN AMMAR Gianni Infantino

potężne pieniądze

Ujawnili kolosalne zarobki prezydenta FIFA! Gianni Infantino zgarnia prawdziwe kokosy, fortuna w rok

2023-02-16 18:10

Pozycja najważniejszej osoby w międzynarodowej federacji piłkarskiej FIFA to prestiżowe zajęcie. O stanowisko to od lat walczy masa osób. Oprócz prestiżu z pozycją tą wiążą się oczywiście również olbrzymie pieniądze i jak się okazuje, mowa tutaj o naprawdę dużej sumie. Do informacji publicznej trafiły wiadomości o tym, ile w ostatnim roku zarobił Gianni Infantino.

W ostatnim czasie Gianni Infantino niejednokrotnie znajdował się na językach kibiców piłki nożnej na całym świecie. Oprócz skandalicznych wypowiedzi chociażby podczas minionych mistrzostw świata w Katarze, głośno o prezydencie FIFA zrobiło się także po tym, jak Infantino postanowił zrobić sobie zdjęcie podczas pogrzebu legendarnego Pele. Teraz szwajcarski działacz piłkarski znów przyciągnął uwagę kibiców i mediów. Wszystko po tym, jak "Associated Press" opublikowało informacje, ile prezydent FIFA otrzymał wynagrodzenia w ubiegłym roku. Kwota ta idzie w miliony dolarów.

Gianni Infantino zarobił olbrzymie pieniądze. FIFA przelała mu miliony dolarów

Nie jest tajemnicą, że posada prezydenta międzynarodowej federacji piłkarskiej wiąże się z olbrzymim prestiżem oraz pieniędzmi. Ubiegłoroczne zarobki prezydenta FIFA są jednak naprawdę spore. Jak poinformowało "Associated Press", FIFA w 2022 roku wypłaciła Gianniemu Infantino 3,9 mln dolarów gaży. Co więcej, w kwocie tej nie zawierają się wydatki prezydenta federacji, które pokrywane są z kasy FIFA. 

Sonda
Czy Gianni Infantino to dobry prezydent FIFA?
Najnowsze