Tomasz Hajto

i

Autor: ANDRZEJ LANGE / SE / EAST NEWS Tomasz Hajto

Tomasz Hajto powiedział o szansach reprezentacji Polski na mundialu w Katarze. Nie ma wątpliwości, czy wyjdziemy z grupy

2022-04-02 7:52

Tomasz Hajto postanowił powiedzieć o szansach Polaków na mistrzostwach świata w Katarze. Były reprezentant Polski, który po latach kariery został ekspertem telewizyjnym, udzielił wywiadu portalowi "Interia" w którym powiedział o swoich przewidywaniach. Zdaniem eks-zawodnika Górnika Zabrze i Schalke 04, wyjście z grupy światowego czempionatu jest całkowicie możliwe.

Tomasz Hajto postanowił odnieść się do sprawy losowania grup mistrzostw świata w Katarze. Polacy, którzy w trakcie rozgrywek grupowych zmierzą się z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską, mają - zdaniem Hajty - bez najmniejszego problemu awansować do dalszej fazy światowego czempionatu. Jak podkreśla były reprezentant Polski, losowanie było dla nas wyjątkowo korzystne, a Biało-Czerwoni powinni mieć dobrą sytuację przed meczem z Argentyną, jeśli tylko nie zlękną się Meksyku, ani nie zlekceważą Arabii Saudyjskiej.

Były reprezentant Argentyny ocenia polską grupę na mundialu. Mówi o Messim, Lewandowskim i innych Polakach

Tomasz Hajto szczerze o grupie Polaków. Widzi wielkie pozytywy i awans 

Jak podkreśla Hajto w rozmowie z "Interią", Polacy powinni bez najmniejszego stresu osiągnąć drugie miejsce w grupie, które dałoby awans do dalszej części światowego czempionatu. Uczestnik mundialu w Korei Południowej i Japonii nie ma wątpliwości, że losowanie było dla Biało-Czerwonych bardzo dobre.

 - Losowanie było dla nas super. Faworytem numer jeden będzie oczywiście Argentyna, a potem nasza reprezentacja. Trzeba wyjść z grupy z drugiego miejsca - powiedział Tomasz Hajto.

Michał Listkiewicz zwraca uwagę na terminarz Polaków na mundialu. "To będzie dla nas mecz prawdy"

Aby zobaczyć, jak wyglądało losowanie grup Mistrzostw Świata, przejdź do galerii poniżej.

Hajto nie boi się Meksyku. Apeluje o nielekceważenie Arabii Saudyjskiej

Zdaniem Hajty, podstawą sukcesu ma być brak lęku przed Meksykiem, a także brak lekceważenia reprezentacji Arabii Saudyjskiej.

-  To nie jest już ten Meksyk co kiedyś. Tam obecnie nie grają ci piłkarze, którzy byli w tej reprezentacji jeszcze kilka lat temu. Oglądałem niedawno spotkania z ich udziałem i stwierdzam, że jest to zespół na pewno do pokonania. Jeśli chodzi o Arabię Saudyjską, to z trzema punktami przyznawanymi nam już przed meczem bym uważał. Najpierw trzeba będzie się dobrze przygotować do mistrzostw, a potem skoncentrować na meczu. To co ważne, to że w grupie trzeba mieć jednego zdecydowanego faworyta, który będzie zabierał wszystkim punkty i wtedy szanse na awans do kolejnej fazy się zwiększają. W naszej grupie faworytem będzie Argentyna i to dobrze. Meksyk i Arabia Saudyjska są w naszym zasięgu. Po dwóch pierwszych meczach możemy mieć dobrą sytuację - mówił Hajto w trakcie rozmowy z Interią.

Dawid Kubacki o zakończonym sezonie olimpijskim
Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy MŚ 2022?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze