Didier Deschamps

i

Autor: AP PHOTO/ALESSANDRA TARANTINO Didier Deschamps

Polska - Francja

Trener Francuzów wypowiedział się na temat Polski. Będziecie zaskoczeni tymi słowami, tak opisuje naszych zawodników!

2022-12-02 7:57

Reprezentacja Polski po 36 latach awansowała do fazy pucharowej mistrzostw świata. Niestety, jako że nie udało się zająć 1. miejsca, to w 1/8 finału zmierzymy się ze zwycięzcą grupy D, Francją. W Polsce wielu kibiców i ekspertów obawia się tego starcia po tym, co zobaczyliśmy w meczu Polska – Argentyna, gdzie nasi zawodnicy nie pokazali niemal żadnych argumentów w ofensywie i przegrali 0:2. Trener Francji zdaje się jednak nie lekceważyć naszych zawodników.

Reprezentacja Francji nie bez problemów zakończyła fazę grupową mistrzostw świata. Oczywiście, po dwóch kolejkach Francuzi mieli na koncie dwa zwycięstwa, zapewniony awans do kolejnej rundy i niemal pewne pierwsze miejsce. Z pewnością jednak porażka 0:1 z Tunezją w ostatnim meczu nie jest czymś, czego Didier Deschamps oczekiwał nawet od rezerwowego składu. Z jednej strony trudno, żeby Francuzi musieli się obawiać reprezentacji Polski po tym, co zobaczyliśmy w meczu Biało-Czerwonych przeciwko Argentynie, jednak selekcjoner „Trójkolorowych” wie, że ewentualna porażka będzie katastrofą dla obrońców tytuły. Dlatego też wydaje się, że w sztabie Francji nie ma mowy o lekceważeniu naszych zawodników, a Deschamps wypowiada się o nich w pozytywnym tonie.

Trener Francuzów nie lekceważy Polaków. Wskazuje nasze mocne strony

Didier Deschamps wyjawił, że oddelegował trzech ludzi do tego, by zebrać jak najwięcej informacji na temat polskiej kadry. W rozmowie z FFF TV wskazuje na mocne strony naszej drużyny. – Mamy w naszym sztabie trzech obserwatorów, którzy bacznie przyglądali się reprezentacji Polski. Dzięki temu będziemy znać wszystkie szczegóły dotyczące tego zespołu. W ich składzie znajduje się wielu doświadczonych zawodników. Oczywiście jeden z nich, Robert Lewandowski, zdecydowanie się wyróżnia, ale nasi najbliżsi rywale to przede wszystkim drużyna. Z tego co widziałem, Polacy są przede wszystkim dobrze zorganizowani i atletyczni, co może stanowić wyzwanie. Nie możemy ich lekceważyć – powiedział Deschamps.

Na ile słowa selekcjonera Francji to kurtuazja, a na ile docenienie umiejętności? Trudno powiedzieć. Sami widzieliśmy, że mimo postawienia na obronę, Argentyna mogła zdecydowanie wyżej pokonać Polskę. Z drugiej strony w meczu z Meksykiem Biało-Czerwoni pokazali naprawdę dobrą organizację w obronie. Ciekawe słowa padły na temat tego, że Polacy to przede wszystkim „drużyna” z czym na pewno nie zgadza się m.in. Jan Tomaszewski, który ostro krytykuje kadrę w ostatnim czasie, także w tym zakresie. Starcie Polska – Francja w 1/8 finału mundialu w Katarze już w najbliższą niedzielę.

Zobacz najlepsze memy po odpadnięciu Niemców z mundialu! Kliknij w galerię poniżej:

Wojciech Szczęsny nie wytrzymał po awansie! Polały się łzy
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze