Wielka tragedia w Turcji

Trzęsienie ziemi w Turcji. Podjęli jedyną słuszną decyzję, przekazał ją minister

2023-02-07 9:47

Oczy całego świata zwrócone są na Turcję i Syrię, gdzie trzęsienie ziemi demoluje cały region. Doniesienia mówią o tysiącach ofiar i poszkodowanych i, niestety, cały czas drastycznie rosną. Sportowe władze z Turcji podjęły jedyną słuszną decyzję w zaistniałej sytuacji.

Po poniedziałkowym trzęsieniu ziemi w Turcji odwolane zostały imprezy sportowe. Potwierdzono już śmierć ponad dwóch tysięcy osób w tym kraju. Wielu jest zaginionych. O decyzji zawieszającej imprezy sportowe poinformował na Twitterze szef tureckiego ministerstwa sportu Mehmet Muharrem Kasapoglu.

Były piłkarz Wisły Kraków opowiada o dramacie, jaki przeżył w Turcji. Miał wiele szczęścia, ale zagrożenie nie minęło

Wcześniej rozgrywki odwołał Turecki Związek Piłki Nożnej. „Składamy kondolencje rodzinom osób, którzy ponieśli śmierć i całemu narodowi, a poszkodowanym życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia" - przekazała piłkarska centrala.

Trzęsienie ziemi w Turcji. Tysiące ofiar

W poniedziałek nad ranem południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8. Jak na razie doniesienia mówią o ponad 2 tys. ofiar śmiertelnych. Trwa akcja ratunkowo-poszukiwawcza; pomoc zadeklarowało wiele państw, w tym Polska.

Wojciech Szczęsny zawieszony? Niepokojące informacje mediów, poszło o pieniądze!

W trzęsieniu ziemi poszkodowanych zostało ponad 7,5 tys. osób. Po obu stronach granicy turecko-syryjskiej ratownicy i mieszkańcy poszukują ludzi uwięzionych w rumowiskach. Obszar dotknięty kataklizmem rozciąga się na ponad 330 kilometrów - od syryjskiego miasta Hama do tureckiego Diyarbakir.

PKO Ekstraklasa Raport 6.02
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze