Mundial w Katarze

i

Autor: Cyfrasport Mundial w Katarze

MŚ 2022

Wstydliwy mundial w Katarze. Śmierć robotników, łapówki, foch Duy Lipy i wielka kasa dla Davida Beckhama

2022-11-21 16:15

Poznajemy kolejnych bohaterów i antybohaterów katarskiego mundialu. Niestety tych drugich jest zdecydowanie więcej i o nich warto głośno pisać aż do wielkiego finału. Impreza od lat jest owiana kontrowersją, a dziennikarze i internauci w ostatnich dniach skrupulatnie punktowali kolejne wstydliwe informacje na temat kosmicznie bogatego organizatora mundialu. Fakty, obok których nie da się przejść obojętnie.

Niezwykłą nitkę na swoim koncie na Twitterze przedstawił Piotr Piotrowicz, wychowanek ŁKS Łódź, którego jednak większość piłkarskiego życia wiąże ze Szwecją. Od kilku dni w Katarze są też wysłannicy „Super Expressu” Przemysław Ofiara i Kamil Kacperczyk, którzy zbierają dla nas i dla was te wszystkie informacje. W tym tekście zmiksujemy wiele opinii i informacji, które utwierdzają wszystkich, że mundial w Katarze to przestrzelony pomysł.

Sepp Blatter, były prezydent FIFA, który jest odpowiedzialny za powierzenie Katarowi organizacji mundialu, stwierdził ostatnio, że to był błąd. Mówi się, że Katarczycy wydali na łapówki ok. 880 miliardów dolarów. Kolejne 100 milionów miała dołożyć telewizja Al-Jazzera. Katarczycy mają nieograniczone możliwości finansowe, oszczędzali za to na pracownikach, których zginęło ponoć prawie 7 tysięcy przy budowach stadionów. Oficjalnie Katarczycy przyznali się ledwie do kilkudziesięciu wypadków śmiertelnych podczas budowy. Mówi się, że jedna z firm budująca stadiony na mundialu budowała również w Chinach obozy koncentracyjne dla ujgurskich więźniów.

Polskie inauguracje mundialowe. Czekamy na ten moment już prawie pół wieku, zróbcie to wreszcie!

Wszystkie hotele zajęła tzw. FIFA Family. Kibice zostali zmuszeni, by zamieszkać na pustyni w kontenerach płacąc 1200 zł za noc. Przemek Ofiara zjadł niedawno kebaba, o którym w Polsce mówili wszyscy. Test katarskiego kebaba, a następnie paragon grozy. Cena? 140 zł. Piwo kosztuje od 50 złotych wzwyż. Na stadionach jest jedynie bezalkoholowe. Katarczycy zmusili jedynego na tym mundialu dostawce alkoholu do przeniesienia swoich stoisk w mniej oblegane miejsca. Niesprzedane piwo ma trafić do… kraju zwycięzców. Tak wymyślił budweiser.

Stoiska z piwami w dyskretnych miejscach, a możliwości nagrywania wideo niewiele. Dziennikarze w Katarze są mocno kontrolowani, zakazy filmowania są w bardzo wielu miejscach. Dziennikarze nie będą mogli nadawać z budynków rządowych, szkół, mieszkań dla pracowników, miejsc kultu, szpitali, nieruchomości mieszkalnych i prywatnych firm.

Piłkarze zaprotestowali przeciwko władzy. Fani zalali się łzami, wyjątkowe obrazki na mundialu

Kibice mają mieszkać w kontenerach, a polscy piłkarza zagrają na stadionie zbudowanym z kontenerów. I to dwa spotkania. Sześć z ośmiu stadionów jest klimatyzowanych. Taki rodzaj klimatyzacji testowany jest do lat i w większości przypadków wywołuje suchość, kaszel, infekcje. Najbardziej narażeni są sędziowie liniowi i rezerwowi. Na stadionach i wokół nich będzie aż osiem tysięcy kamer. Ponoć  Katarczycy będą używać sztucznej inteligencji do wyłapywania niepożądanych występków na stadionach i ulicach w trakcie turnieju. Jak zachowywać się w Katarze wie szef FIFA Gianni Infantino. Na wszystkie zarzuty na temat dyskryminacji praw człowieka (ze szczególnym uwzględnieniem kobiet) – Szwajcar odpowiedział, że wie wiele o dyskryminacji, bo sam cierpiał. Dlaczego? Bo ponoć był… rudy.

Mundial otworzył Morgan Freeman. Dua Lipa wyznała, że chętnie zaśpiewałaby na otwarciu imprezy i chętnie zwiedzi cały Katar, gdy kobiety będą mogły czuć się tam swobodnie. Tym bardziej śmieszy, że MŚ w tym kraju otworzył człowiek o nazwisku Freeman. Inna ikona prosto z Anglii dostała za to 150 milionów funtów za promowanie mundialu w Katarze. O kim mowa? O Davidzie Beckhamie.

Legenda Senegalu wypowiedziała się na temat Roberta Lewandowskiego! Za to El Hadji Diouf jest wdzięczny reprezentantowi Polski, szczere słowa

Koszt całego mundialu w Katarze ma wynieść 220 miliardów dolarów. Ponad cztery razy więcej niż mundiale w latach 1994-2018 razem wzięte.

Michniewicz przed Polska - Meksyk. Żywcem nas nie zakopią!
Sonda
Kto wygra mecz Polska - Meksyk?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze