Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Wybory byłego prezesa

Zbigniew Boniek wywołał ogromne poruszenie. Fala komentarzy, legenda dokonała wyboru

2022-10-19 9:24

Mistrzostwa świata w Katarze zbliżają się wielkimi krokami. Już w najbliższy czwartek Czesław Michniewicz ogłosi szeroką kadrę, w której ma się znaleźć 40 piłkarzy. Ale skład ten tuż przed mundialem będzie trzeba mocno odchudzić i wciąż trwają dyskusję, kogo selekcjoner powinien zabrać do Kataru. Swoje "trzy grosze" w tym temacie dorzucił również Zbigniew Boniek, czym wywołał szeroką dyskusję.

Jak przed każdą wielką imprezą selekcjonerzy mają duży ból głowy, dotyczący rozesłania powołań. Miejsca w kadrze są ograniczone i ewentualne braki jest trudno uzupełnić. Zgryz na pewno będzie miał również Czesław Michniewicz. Szkoleniowiec reprezentacji Polski w najbliższym czasie dokładniej będzie przyglądał się 40 piłkarzom, których uwzględni w szerokiej kadrze.

Boniek o składzie na mundial w Katarze. Wywołał szeroką dyskusję

Z tej grupy Michniewicz będzie musiał skreślić aż 14 zawodników. Na mistrzostwa świata może pojechać bowiem 26 piłkarzy. Nie brakuje więc dyskusji, na jakich kadrowiczów powinien postawić selekcjoner. Zwłaszcza, że na kilku pozycjach są problemy z obsadą, a forma niektórych zawodników będzie wielką niewiadomą. Tak jest choćby w przypadku Grzegorza Krychowiaka.

Zawodnik przez kilka tygodni będzie jedynie trenował, bo sezon w Arabii Saudyjskiej kończy się bardzo wcześnie. W mediach pojawiają się więc typy znanych osób, dotyczące kształtu kadry. Głos zabrał również Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN w programie "Prawda Futbolu" stwierdził, że reprezentacji potrzebne są mocne skrzydła.

Legenda polskiej piłki postawiła na takie nazwiska jak Michał Skóraś, Jakub Kamiński, czy Krystian Bielik. W kadrze Bońka znaleźli się również Jacek Góralski, czy Paweł Dawidowicz. Kibice nie mogli zrozumieć choćby braku Przemysława Frankowskiego, czy postawienia na Góralskiego właśnie. W sieci rozwinęła się dość duża dyskusja na ten temat. Ale i tak o wszystkim zadecyduje Czesław Michniewicz.

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy MŚ 2022?
PKO Ekstraklasa odc. 9

Jeremy Sochan przed ogromną szansą! Co czeka Polaka w NBA?

Włącz NOWY ODCINEK podcastu Super Sport!

Listen to "Czy Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę? Czy pieniądze zmienią Polaka w NBA?" on Spreaker.
Najnowsze