Antonio Conte

i

Autor: East News Antonio Conte

Antonio Conte znalazł się w ogniu krytyki przez swoją wypowiedź. Kompromitacja trenera Tottenhamu

2022-03-16 16:24

Świat jednoczy się w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i na państwo agresora spadają kolejne sankcje. Te dotyczą również sportu, gdzie m.in. rosyjskie kluby i reprezentacje piłkarskie zostały wykluczone z rywalizacji międzynarodowej. Niespodziewanie czołowy piłkarski trener, Antonio Conte, nie zgadza się z tym, że Rosjanie powinni być wykluczeni ze sportu. Spotkała go za to zasłużona krytyka.

Antonio Conte ma w swoim trenerskim CV wiele sukcesów z różnymi europejskimi klubami. Czterokrotnie zdobył mistrzostwo Włoch (3 razy z Juventusem i raz z Interem Mediolan), a także poprowadził do mistrzostwa Anglii londyńską Chelsea. Oprócz tego ma na swoim koncie Puchar Anglii (Chelsea) i dwa Puchary Włoch (Juventus). Po zdobyciu mistrzostwa z Interm Conte postanowił odjeść z klubu, bowiem nie mógł porozumieć się z jego władzami. Przejął Tottenham i stara się utrzymać „Spurs” w czołówce angielskiej piłki. Teraz 52-latek musi zmierzyć się ze sporą krytyką, a wszystko ze względu na własną wypowiedź na temat zawieszonych rosyjskich klubów i reprezentacji.

Legendarny niemiecki piłkarz ostro ocenił reprezentację Polski. Nawet Lewandowski go nie przekonuje

Sonda
Czy popierasz decyzję FIFA oraz UEFA o wykluczeniu rosyjskich klubów i reprezentacji?

Conte nie podoba się wykluczenie Rosjan. Szybko otrzymał ripostę

 – Powtarzam, to bardzo smutne, że ta poważna sytuacja, ta wojna między Rosją a Ukrainą, dotyka piłkę nożną i świat sportu. Świadomość, że rosyjscy sportowcy mają zakaz udziału w zawodach, jest bardzo smutna – mówi Conte cytowany przez independent.co.uk. – Myślę, że to niesprawiedliwe. Bardzo dobrze znam pracę, jaką rosyjscy sportowcy wykonują na co dzień. Myślę, że to nie w porządku – dodaje trener Tottenhamu.

Włoski szkoleniowiec zdaje się nie zauważać, że bardziej nie w porządku jest fakt, że wielu ukraińskich sportowców nie może trenować, bo ich kluby są ostrzeliwane przez rosyjskie wojska, a duża część z nich po prostu walczy (i ginie) na froncie w obronie swojego kraju przed najeźdźcami. Każda forma nacisku na Rosję i Rosjan jest słuszna, jeśli może w jakiś sposób uderzyć w rosyjskich decydentów, czy nawet zwykłych obywateli, aby pokazać im, że droga obrana przez Putina prowadzi tylko do przelewu krwi niewinnych osób.

Ciężkie chwile w domu Czesława Michniewicza! Ujawnili całą prawdę, nie jest lekko

Na  słowa Antonio Conte zareagował ukraiński tenisista, który wrócił do kraju, aby walczyć o jego wolność. – Miliony Ukraińców musiało opuścić swoje domy z powodu rosyjskiej inwazji. Miliony muszą przejść przez piekło we własnych miastach, podczas gdy rosyjskie samoloty i artyleria dokonują bombardowania. Proszę, obudź się. Rosjanie będą musieli ponosić zbiorową odpowiedzialność za zniszczenia i zabójstwa, których dokonują na Ukrainie – napisał Sergiej Stachowski w prywatnej wiadomości do trenera Tottenhamu.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia
Najnowsze