Arsenal - Manchester City

Autor: Eastnews

Arsenal - Tottenham 1:1. "Kanonierzy" nie zdążyli postawić kropki nad "i"

2014-09-27 22:45

Arsenal Londyn zremisował 1:1 w meczu 6. kolejki Premier Leauge z Tottenhamem Hotspur. "Kanonierzy" przeważali przez całe spotkanie, jednak nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Z dobrej strony pokazał się bramkarz gospodarzy Wojciech Szczęsny.

Gra gospodarzy nabierała rumieńców z każdą minutą gry. Arsenal Londyn stworzył sobie wielką przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Twardy orzech do zgryzienia miał Arsene Wenger, który musiał dokonać dwóch wymuszonych zmian w związku z kontuzjami Mikela Artety i Aarona Ramseya.

"Kanonierzy" rzucili się na począku drugiej połowy do gardeł przeciwnika. Wówczas podopieczni Maurico Pochettino mieli przez kilkanaście minut ogromne problemy z wyjściem z własnej połowy. Udało im się przerwać huraganowe ataki i niedługo potem wyszli nieoczekiwanie na prowadzenie. Wojciecha Szczęsnego precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Nacer Chadli. Arsenal wyrównał kwadrans przed regulaminowym czasem gry za sprawą Alexa Oxlade-Chamberlaina. Na zdobycie decydującego gola nie wystarczylo już czasu.

Arsenal Londyn - Tottenham Hotspur 1:1 (0:0)
Oxlade-Chamberlain 74 - Chadli 56

Arsenal: Wojciech Szczęsny - Calum Chambers, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Kieran Gibbs – Jack Wilshere (63. Alexis Sanchez), Mikel Arteta (29. Mathieu Flamini) - Aaron Ramsey (46. Santi Cazorla), Mesut Ozil, Alex Oxlade-Chamberlain - Danny Welbeck

Tottenham: Hugo Lloris - Kyle Naughton, Younes Kaboul, Jan Vertonghen, Danny Rose (84. Eric Dier) - Etienne Capoue, Ryan Mason - Nacer Chadli (80. Nabil Bentaleb), Christian Eriksen (62. Aaron Lennon), Erik Lamela - Emmanuel Adebayor

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!