Wayne Rooney

Autor: archiwum se.pl

Cardiff City - Manchester United 2:2! 'Czerwone Diabły' znowu tracą punkty!

2013-11-24 21:00

Cardiff City - Manchester United 2:2. Walczące o powrót do ścisłej ligowej czołówki 'Czerwone Diabły', po dramatycznej końcówce, straciły trzy punkty w wyjazdowym spotkaniu z bieniaminkiem Premiership.

W ostatnich tygodniach mieszkańcy Manchesteru mogą przeżywać prawdziwą huśtawkę nastrojów. Gdy 'Czerwone Diabły' akurat trafiają na zwycięską ścieżkę, dołują 'Citizens'. Później sytuacja się odwraca, tak jak w niedzielne popołudnie, gdy piłkarze z Etihad Stadium rozbroili Tottenham, a podopieczni Davida Moyesa zaledwie zremisowali z Cardiff City.

>>>Krzysztof Biegun królem polskich skoków! Debiutant!

Manchester United wyszedł na prowadzenie już w 15 minucie, gdy po efektownej akcji do siatki rywali trafił Wayne Rooney. Gwiazdy gości nie powinno być w tym momencie na murawie, bo kilka minut wcześniej w brutalny sposób potraktował przeciwnika bez piłki. Arbiter sytuację zinterpretował jednak inaczej i Anglik ukarany został tylko żółtą kartką.

Prawdziwe emocje w Cardiff zaczynały się jednak dopiero w doliczonym czasie pierwszej i drugiej połowy. Najpierw tuz przed przerwą Patrice Evra odpowiedział na efektowną bramkę Fraziera Campbella i wyprowadził Mistrzów Anglii na prowadzenie. Po przerwie w podobnych okolicznościach na listę strzelców wpisał się Koreańczyk Kim, doprowadzając do sensacyjnego rozstrzygnięcia.