Fabiański i Bednarek zagrają przy pełnych trybunach! Anglicy wracają na stadiony

2021-06-16 13:10
Łukasz Fabiański
Autor: AP Łukasz Fabiański

Premier League będzie pierwszą ligą, która wróci do normy po koronawirusie? Zdaniem rzecznika ligi, rząd oraz organizacje zajmujące się bezpieczeństwem zrobią wszystko, by sezon 2021/22 został rozegrany przy pełnych trybunach. Czy piłka nożna wraca do normalności? W Anglii modlą się o to zarówno kibice jak i kluby. Dlaczego?

Wysoce prawdopodobne, że reprezentanci Polski występujący w Anglii, czyli m.in. Łukasz Fabiański czy Jan Bednarek, zagrają przed pełnymi trybunami! Władze Premier League pracują nad powrotem do normalności. Jeśli wszystkie procedury zostaną poprawnie dochowane, to sezon 2021/22 zostanie rozegrany przy pełnych trybunach!

Kluby od dawna wnosiły o przywrócenie możliwości wpuszczania kibiców na boiska. Niestety, przez sytuację związaną z pandemią koronawirusa, rząd zabraniał nagromadzeń obywateli, co odcisnęło również piętno na lidze. We wtorek, 15 czerwca, rząd ogłosił, że obostrzenia dotyczące imprez masowych zostały podtrzymane o dodatkowy miesiąc. Tym samym data wszystkich poluzowań została przesunięta z 23 czerwca na 23 lipca. W związku z poprawą sytuacji rząd brytyjski zdecydował się wyciągnąć rękę również do kibiców.

Zdaniem władz ligi udało się uzyskać porozumienie z rządem oraz wszystkimi organami. Na mocy ich porozumienia ma dojść do ścisłej współpracy, która ma zapewnić bezpieczny powrót kibiców na mecze już w sierpniu. Tym samym atmosfera na boisku, oraz sytuacja finansowa klubów ma się zdecydowanie poprawić, a sport wrócić do normy. Czy się uda?

Ze wstępnych analiz wynika, że okres pomiędzy sierpniem a październikiem ma być pewnego rodzaju testem. Jeśli obostrzenia będą obopólnie przestrzegane, a w Anglii nie będzie kolejnych fal COVID-19, to uda się rozegrać cały sezon w normalnej atmosferze. Jeśli natomiast okres testowy wykaże, że opracowany system nie zdaje egzaminu i pogłębi sytuację pandemiczną, to nastąpi powrót do bardzo okrojonej publiczności, lub w najgorszym razie do ponownego zamknięcia trybun.

Zawodnicy, kibice oraz całe kluby cieszą się z postanowienia władz ligi. W Anglii było wiele apeli mówiących, że sport bez kibiców traci na znaczeniu. Dopowiadano, że skoro nie mogą oni na żywo, z bliska wspierać swoich ulubieńców, to rozgrywki nie mają sensu. Dla klubów to też było nie lada utrudnienie. Szacuje się, że w związku z koronawirusem tylko kluby z Premier League stracił ponad 1 miliard funtów! Czy otwarcie boisk pozwoli odżyć sportowi, ale jednocześnie postawi na nogi kluby?

To dobra wiadomość dla naszych reprezentantów, którzy po powrocie do klubu będą mogli poczuć wsparcie swoich kibiców. W pierwszym spotkaniu West Ham United Łukasza Fabiańskiego podejmie na wyjeździe Newcastle United, a Southampton Jana Bednarka zagra z Evertonem w Liverpoolu. Oba spotkania zostaną rozegrane 14 sierpnia w ramach pierwszej kolejki Premier League.

Raport z Sopotu. Trening po powrocie z Petersburga.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE