Manchester United, Old Trafford

i

Autor: AP Old Trafford

Manchester United

Gigant wystawiony na sprzedaż? Wiele firm zainteresowanych przejęciem angielskiego klubu, stawiają sprawę jasno

2022-11-24 17:08

Czas rozgrywek klubowych na razie jest przerwany przez turniej mistrzostw świata w Katarze, jednak w jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów na świecie dzieją się spore zmiany. Mowa o Manchesterze United, znany angielski zespół w ostatnim czasie pożegnał się z Cristiano Ronaldo - miało mieć to związek z wywiadem udzielonym przez Portugalczyka. We wtorek właściciele "Czerwonych Diabłów" poinformowali o możliwej zmianie.

Manchester United jest jednym z klubów w Anglii, który jest rozpoznawalny na całym świecie. Od kilku lat piłkarze występujący w drużynie "Czerwonych Diabłów" nie rozpieszczają swoich kibiców przez słabsze wyniki, a byli do nich przyzwyczajeni przez praktycznie całą kadencje Sir Alexa Fergusona. We wtorek bracia Glazerowie - właściciele klubu przekazali o tym, że niebawem może dojść do wielu zmian, chodzi o sprzedaż tak potężnej marki. Nie jest to pewne, ale zainteresowanych nie brakuje. Jak poinformowała redakcja "Daily Star" jednym z nich jest znana firma wszystkim bardzo dobrze znana - Apple. W ostatnim czasie doszło także do rozwiązania umowy z legendarnym piłkarzem Manchesteru United - Cristiano Ronaldo, wszystko przez wywiad, którego udzielił Portugalczyk wytykając sytuację przeszkadzające mu w klubie.

Amerykańska firma zainteresowana kupnem Manchesteru United! Apple przejmie legendarny klub?

Właściciele Manchesteru United wycenili klub na 8 miliardów funtów, jednak bracia Glazerowie musieli zejść z ceny, ze względu na weryfikacje przez rynek. Amerykańska firma Apple, jak poinformował "Daily Star" ma zaproponować niespełna 6 miliardów funtów, co ma być rozpatrzone przez dotychczasowych szefów "Czerwonych Diabłów". Jednak Apple interesuje tylko pełny pakiet akcji angielskiego klubu. Finanse nie powinna stanowić problemów, ponieważ ta firma technologiczna ma roczny przychód na poziomie 326 miliarda funtów. Dyrektor generalny - Tim Cook zaznacza, że jeśli dojdzie do skutku ta transakcja to zmiany rozpoczną się od wybudowania nowoczesnego stadionu, a poza tym byłby to rekord, jeśli chodzi o najdrożej zakupiony klub w Anglii. Na ten moment liderem jest Chelsea - 4 miliardy 250 tysięcy funtów

Sonda
Czy firma Apple powinna wykupić Manchester United?
Jerzy Brzęczek SZCZERZE z Kataru. To BRUTALNY ZAWÓD...
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze