Gwiazda Realu odejdzie do Anglii?

2021-05-31 15:01
Sergio Ramos
Autor: PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP/East News Sergio Ramos

Wieloletni kapitan i jedna z największych gwiazd Realu Madryt może zamienić słoneczną stolicę Hiszpanii, na deszczowy Manchester. Zatrudnieniem zawodnika są włodarze City. Taka decyzja jest pokłosiem sobotniej klęski z Chelsea w finale Ligi Mistrzów.

Wieloletni kapitan i jedna z największych gwiazd Realu Madryt może zamienić słoneczną stolicę Hiszpanii, na deszczowy Manchester. Zatrudnieniem zawodnika są włodarze City. Taka decyzja jest pokłosiem sobotniej klęski z Chelsea w finale Ligi Mistrzów.

Sergio Ramos, kapitan Realu Madryt ma kontrakt ważny do 30.06.2021 i do teraz nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie jego przedłużenia. Zawodnik żąda od klubu dwuletniej umowy oraz podwyżki. Nie wiadomo jak klub zapatruje się na żądanie dotyczące czasu trwania kontraktu 35-latka, jednakże podwyżka nie wchodzi w grę. Realu nie stać w tym momencie na podwyżkę, co jest pokłosiem sytuacji Covidowej, a dodatkowo chciałby zredukować pensje zawodnicze, w tym właśnie Ramosa. Zawodnik do tej pory odmawia złożenia podpisu. Dodatkowo zawodnik w tym sezonie był aż 8 razy kontuzjowany, co też pokazuje, że może nie zapewnić zarówno odpowiedniej regularności, oraz formy i jakości w trakcie sezonu. To właśnie z tego powodu piłkarz nie znalazł się w kadrze Hiszpanii na nadchodzące Euro.

Z kolei Manchester City sięgnął po mistrzostwo Anglii, ale w finale Ligi Mistrzów musiał uznać wyższość Chelsea. Zdaniem ekspertów piłkarskich Guardiola przegrał z Tuchelem nie tylko ze względów na taktykę i decyzje personalne, ale również przez brak doświadczonego lidera w szatni, którym przez lata był Vincent Kompany.  Zdaniem analityków właśnie kimś takim w układance Guardioli mógłby zostać Ramos.

Zdaniem dziennikarza ESPN Rodriego G. Faeza klub z Manchesteru rozważa zaproponowanie Hiszpanowi dwuletniego kontraktu. Korzyści byłoby wiele. Z jednej strony zysk marketingowy, czyli przejście znanego i rozpoznawalnego Hiszpana byłoby nie lada osiągnięciem, ponieważ jest on zawodnikiem „Królewskich” od 16 lat. Dodatkowo do szatni trafiłby duch, który w najważniejszych sytuacjach byłby w stanie potrząsnąć młodymi zawodnikami City, zarówno przez swoje doświadczenie jak i autorytet. To również może zadecydować o transferze, bo mimo że Stones, Diaz, Ake oraz Laporte są bardzo zdolni, to Ramos mógłby stać się dla nich mentorem, co wprowadziłoby obronę City na nowy poziom.

Czy połączenie City i Ramosa umożliwiłoby stworzenie zapory nie do przejścia i pozwoliło klubowi z Manchesteru na sięgnięcie po upragnione trofeum Ligi Mistrzów? O tym być może będziemy mogli się przekonać w przyszłym sezonie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE