Autor: Press Focus

podejrzany zakład

Gwiazdor Arsenalu będzie miał kłopoty? Anglicy wszczynają śledztwo, jedno ze spotkań „Kanonierów” miało zostać ustawione!

2022-08-09 13:26

Granit Xhaka to jeden z czołowych zawodników Arsenalu. Okazuje się, że reprezentant Szwajcarii może lada moment mieć spore kłopoty. Brytyjskie media donoszą, że tamtejsze służby wszczęły śledztwo w sprawie jednego ze spotkań „Kanonierów” w minionym sezonie. Xhaka dostał w tym meczu żółtą kartkę w nietypowych okolicznościach, a okazało się, że na takie zdarzenie postawiono bardzo wysoką sumę pieniędzy!

Do całej sytuacji doszło w grudniu 2021 roku. Arsenal rywalizował wówczas z Leeds United i w 86. minucie spotkania prowadzili pewnie 4:1. Wówczas sędzia podyktował rzut wolny dla „Kanonierów” na ich własnej połowie, a do piłki podszedł Xhaka. Szwajcar tak długo zwlekał ze wznowieniem piłki, że sędzia uznał to za grę na czas i ukarał go żółtą kartką. Choć mogłoby się wydawać, że nie było w tym nic niezwykłego, to brytyjskie służby wszczęły śledztwo. Okazało się bowiem, że postawiono dużą sumę pieniędzy na to, że w ostatnich dziesięciu minutach spotkaniach Xhaka otrzyma żółtą kartkę. Trop wiedzie do Albanii, czyli kraju, z którego pochodzi rodzina piłkarza Arsenalu.

Szokujące słowa legendy niemieckiej piłki! Mistrz świata nie ma wątpliwości, Bayern jest lepszy bez Lewandowskiego!

Robert Lewandowski został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz FC Barcelona

Granit Xhaka zamieszany w ustawianie meczów? Służby sprawdzają nietypowy zakład

Sprawie przyjrzeć się ma Narodowa Agencja ds. Przestępczości w Wielkiej Brytanii. Jak podaje „Daily Mail” na zdarzenie, że Xhaka dostanie żółtą kartkę w ostatnich 10 minutach spotkania postawiono aż 52 tys. funtów w kryptowalucie. Jak podaje dziennik, związek z tym ma mieć albańska mafia odpowiedzialna za ustawianie spotkań. – Śledczy NCA odkryli dowody na to, że postawiono duże sumy w kryptowalutach na rynkach, które nie są regulowane w kraju, a większość działań miała miejsce w Albanii – czytamy w „Daily Mail”.

Bartłomiej Drągowski o krok od nowego klubu. To ma być jego szansa

Jak na razie Arsenal nie skomentował całej sytuacji, tak samo jak zawodnik czy angielska federacja. Xhaka występuje w barwach „Kanonierów” od 2016 roku, gdzie trafił z Borussii Moenchengladbach za 45 mln euro. We wszystkich rozgrywkach wystąpił w 251 meczach Arsenalu, zdobywając 14 bramek i notując 22 asysty.