Mateusz Klich, reprezentacja Polski

Autor: Cyfra Sport Mateusz Klich

Leeds znów liderem Championship! Mateusz Klich z kolejnym golem w Anglii [WIDEO]

2020-07-09 19:48

Coraz bliżej zakończenia sezonu w angielskiej Championship. Piłkarze Leeds United nie pozwalają sobie na błędy na finiszu rozgrywek. Teraz pewnie wygrali 5:0 ze Stoke City w 42. kolejce. Strzelanie w ekipie gospodarzy rozpoczął nasz pomocnik - Mateusz Klich. Klub reprezentanta Polski wrócił na pozycję lidera i zmierza do Premier League.

Dla pomocnika naszej kadry to był 42 występ w lidze w obecnych rozgrywkach Championship. Menedżer Marcelo Bielsa nie wyobraża sobie składu "Pawi" bez naszego piłkarza. A ten go nie zawodzi. Tak właśnie było w zwycięskim starciu ze Stoke City (5:0). W końcówce pierwszej połowy Mateusz Klich wykonywał rzut karny. Polak był bezbłędny. Nie zmarnował okazji i na dużym spokoju pokonał bramkarza rywali. To jego szósty gol w tej edycji i drugi zdobyty z "jedenastki". Po przerwie gospodarze rozstrzelali się na dobre.

Kolejny skalp gwiazdy Bayernu. Robert Lewandowski ZDEKLASOWAŁ konkurentów w Niemczech

W każdym razie to bardzo ważny triumf, bo przybliża ekipę "Pawi" do upragnionego awansu do Premier League. Leeds ponownie rozsiadło się na pozycji lidera i ma punkt przewagi nad West Bromwich Albion, gdzie występuje drugi z naszych kadrowiczów - Kamil Grosicki. Dwa pierwsze zespoły wywalczą bezpośrednią przepustkę do Premier League. 12 lipca przed Leeds wyjazdowy mecz ze Swansea City.