Liverpool "kolekcjonuje" polskich bramkarzy. Kolejny talent znad Wisły u Juergena Kloppa

2020-07-06 17:33 Piotr Koźmiński
Juergen Klopp
Autor: Cyfrasport Menedżer Liverpoolu Juergen Klopp

Polskie tradycje bramkarskie w Liverpoolu są bardzo wyraziste. Do historii tego klubu przeszedł przede wszystkim Jerzy Dudek, który w niesamowity sposób pomógł The Reds wygrać finał Ligi Mistrzów w Stambule. Klub z Anfield Road od tego czasu sprowadził już kilku młodych polskich bramkarzy. Ostatni ich nabytek to zawodnik FC Wrocław Academy, o którego pytało wiele mocnych klubów.

Najnowszy nabytek Liverpoolu to Fabian Mrozek, 17-letni bramkarz szkolący się w FC Wrocław Academy. Zawodnik pochodzi z Kluczborka, a na rekonesansie w Liverpoolu był już wcześniej. Mrozkiem interesowały się również inne duże kluby, ale ostatecznie zawodnik, wraz z rodzicami, wybrali klub Juergena Kloppa.

Po wspomnianym Dudku, Liverpool zakupił Kamila Grabarę z Ruchu Chorzów, a następnie ściągnął z Legii Warszawa młodego Jakuba Ojrzyńskiego, syna znanego trenera, Leszka. Mrozek jest więc trzecim bramkarzem z Polski, który w tym momencie jest piłkarzem klubu z Anfield (choć Grabara przebywał na wypożyczeniu). Oczywiście, zawodnik z Kluczborka walkę o zaistnienie w klubie zacznie od gry w barwach drużyn młodzieżowych The Reds.

Najnowsze