Padł wyrok za napad na piłkarzy Arsenalu. Sędzia nie miał litości!

2019-11-09 9:55 MD
Sead Kolasinac
Autor: Twitter Sead Kolasinac stanął w obronie kolegi z drużyny

Latem tego roku Internet obiegły obrazki, jak dwie gwiazdy Arsenalu - Sead Kolasinac i Mesut Ozil - są napadane przez dwójkę mężczyzn, z których jeden grozi im nożem. Pierwszy z wymienionych piłkarzy bohatersko poradził sobie jednak z agresorem i zapewnił bezpieczeństwo także swoim współpasażerom. Teraz przestępca poznał wyrok. Długo nie wyjdzie z więzienia.

W trakcie napadu od gwiazd Arsenalu zażegnano oddania bardzo drogiej biżuterii i zegarków, których wartość liczona jest w setkach tysięcy funtów. Pomimo tego, że jeden z napastników straszył atakiem nożem, Kolasinac zachował pełen spokój i odważnie ruszył na przestępców. Ci ewidentnie nie spodziewali się takiego obrotu sprawy i zostali przepędzeni z miejsca zdarzenia. Piłkarzom ani podróżującej z nimi jeszcze jednej osobie nic zatem się nie stało.

W piątek wyrok poznał pierwszy z dwóch napastników, ten, który Kolasinacowi groził nożem - Ashley Smith. Nie wyjdzie on szybko z więzienia, gdyż został skazany na 10 lat pozbawienia wolności. W uzasadnieniu werdyktu sędzia poinformował, iż człowiek ten jest doskonale znany organom ścigania i posiada bogatą przeszłość kryminalną. Do stycznia tego roku odsiadywał wyrok za włamanie, którego dopuścił się w 2017 roku.

Wraz z Smithem napaści na piłkarzy dopuścił się Jordan Northover. On wyrok pozna jednak w innym terminie.