Manchester - Arsenal. Szczęsny zaczarował Rooneya - WIDEO - Youtube

2010-12-14 17:18

Wojciech Szczęsny (20 l.) po raz pierwszy zagrał w angielskiej Premier League. Polak dostał szansę w hitowym spotkaniu z Manchesterem United (0:1) i zasłużył na wysoką notę. Pod koniec meczu zahipnotyzował Wayne'a Rooneya, a ten przestrzelił rzut karny!

Menedżer Arsenalu Arsene Wenger nie miał wątpliwości, kto powinien zastąpić kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego. Francuz postawił na Szczęsnego i ten go nie zawiódł.

W pierwszej połowie Polak miał kilka okazji, w których potwierdził słuszność decyzji francuskiego menedżera "Kanonierów".

Na początku pewnie wybronił dośrodkowanie Naniego, a po chwili poradził sobie ze strzałem Portugalczyka z rzutu wolnego. Bez problemów wyłapał również uderzenie z dystansu Wayne'a Rooneya.

Przeczytaj koniecznie: Blisko walki Kliczki z Haye'em

Polak skapitulował w 40. minucie, gdy musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Koreańczyka Park Ji-Sunga. Tyle że w tej sytaucji bramkarz Arsenalu niewiele mógł zrobić.

W drugiej części zapobiegł utracie drugiego gola, gdy znakomitą interwencją obronił uderzenie Brazylijczyka Andersona.

Jeszcze lepiej zachował się w 74. minucie, gdy przyszło mu bronić rzut karny. Do piłki podszedł Rooney i... strzelił wysoko nad bramką!

W samej końcówce Szczęsny jeszcze raz był górą i w pięknym stylu obronił strzał napastnika Manchesteru. Co ciekawe, na kilka godzin przed spotkaniem Polak napisał na jednym z portali, że jest gotowy na Rooneya. Nie pomylił się.