Autor: AP PHOTO/KIRSTY WIGGLESWORTH Arsenal - Tottenham

derby dla "Kanonierów"

Tottenham na deskach w derbach północnego Londynu! Spektakl Arsenalu na Emirates Stadium, "Koguty" jak dzieci we mgle

2022-10-01 15:30

Mecze pomiędzy największymi firmami w Premier League zawsze wzbudzają wiele emocji, a szczególnie spotkania takie jak derby północnego Londynu. Te dzisiejsze fani Tottenhamu na pewno będą chcieli szybko zapomnieć. Podopieczni Antonio Conte zaprezentowali się bardzo słabo na tle Arsenalu, który przed swoją publicznością grał jak z nut i pokonał "Koguty" 3:1.

Kibice Arsenalu wreszcie mogą z dumą patrzeć na to, jak grają ich ulubieńcy. Po latach słabych występów, Mikelowi Artecie wreszcie udało się zbudować zespół, który gra jak z nut, co "Kanonierzy" potwierdzili w derbach północnego Londynu. Od samego początku to gospodarze z Emirates Stadium naciskali na ekipę "Kogutów", która zachowywała się jak dzieci we mgle i nie potrafiła poradzić sobie z odbiorem piłki i nieustępliwymi rywalami. Po 20. minutach gry Arsenal był już na prowadzeniu po bramce Parteya, który uderzył sprzed pola karnego niemalże w okienko bramki.

Derby północnego Londynu dla Arsenalu. Tottenham nie był w stanie postawić się "Kanonierom" na Emirates Stadium

Tu jednak nastąpiło przebudzenie Tottenhmu, a to z kolei przyniosło rzut karny, kiedy Gabriel nie trafił w piłkę, a w nogę Richarlisona. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Harry Kane, który zmylił bramkarza i uderzył w środek bramki. O ile taki wynik utrzymał się do przerwy, to później do śmiechu było już tylko gospodarzom i kibicom Arsenalu.

Tuż po przerwie Hugo Lloris nie popisał się zbyt dobrą interwencją i po tym, jak wypuścił piłkę pod nogi Gabriela Jesusa, po chwili musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Przy okazji kłody pod nogi "Kogutom" rzucił Emerson Royal, który obejrzał czerwoną kartkę za bezsensowny i niebezpieczny faul na Martinellim. Wynik meczu na 3:1 ustalił Granit Xhaka, który urwał się Clementowi Lenglet i finezyjnie uderzył na długi słupek. Pomimo tego, że Lloris wyciągnął się jak struna, nie był w stanie obronić strzału. Po 8. kolejkach Arsenal ma na swoim koncie już 21 punktów i rozsiada się w fotelu lidera.

Czy Arsenal zdobędzie mistrzostwo Anglii w sezonie 2022/23?