Szachtar Donieck

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Szachtar Donieck

Co za historia

Wielki gest właściciela Szachtara Donieck. Na to przeznaczy część pieniędzy z transferu Mudryka

2023-01-16 14:03

Mychajło Mudryk to jeden z najbardziej obiecujących piłkarzy reprezentacji Ukrainy. Stał się ostatnio bohaterem rekordowego transferu. Został sprzedany do Chelsea Londyn. Właściciel Szachtara Donieck Rinat Achmetow zdecydował się na wielki gest. Na to przeznaczy część pieniędzy z transferu Mudryka.

Rekordowy transfer Ukraińca do Anglii

Chelsea Londyn potwierdziła transfer Mudryka 15 stycznia. Ukraiński zespół przekazał natomiast, że otrzyma za piłkarza 70 mln euro, a kolejne 30 mln przewidziane jest w bonusach. To rekordowy transfer zarówno w przypadku Szachtara, jak i ukraińskiego futbolu. Prezes Rinat Achmetow powiedział, że część sumy za transfer zostanie przekazana w ramach projektu "Serce Azowstalu", którego celem jest "pomoc obrońcom Mariupola i rodzinom poległych żołnierzy".

25 mln dla bohaterów Ukrainy

Siły ukraińskie broniące Mariupola przez tygodnie ukrywały się w kombinacie metalurgicznym Azowstal, podczas gdy siły rosyjskie próbowały zdobyć miasto. Ukraińscy żołnierze ostatecznie poddali się w maju ubiegłego roku. - Przeznaczam 25 milionów dolarów na pomoc naszym żołnierzom, obrońcom i ich rodzinom" – można przeczytać w oświadczeniu Achmetowa na stronie internetowej klubu. - Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie różnych potrzeb – od zapewnienia leczenia medycznego, protetycznego i wsparcia psychologicznego, po realizację konkretnych próśb. Aby zapewnić pełną przejrzystość, nad projektem czuwać będzie niezależny profesjonalny zespół, który będzie w kontakcie z obrońcami Azowstalu, ich rodzinami, opiekunami i wolontariuszami - dodał prezes.

Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze