Black Lives Matter

i

Autor: JUSTIN TALLIS/AFP/East News Black Lives Matter

Zmiany w lidze angielskiej

Władze Premier League podjęły zaskakującą decyzję! Jeden gest budził wielkie emocje, postanowiono zareagować

2022-08-06 9:13

Liga angielska ruszyła, kibice w pierwszym meczu zobaczyli potyczkę Crystal Palace z Arsenalem, podopieczni Mikela Artety pewnie zwyciężyli 2:0. Władze Premier League przed startem podjęły kluczową decyzję dotyczącą gestu, który był nieodłącznym obrazkiem przez dwa lata. Chodzi o symboliczne przyklękanie na jedno kolano na znak wsparcia "Black Lives Matter".

Po przerwie w rozgrywkach Premier League spowodowaną pandemią Covid-19, powrót był zupełnie inny, przede wszystkim brak kibiców na stadionie, protokoły związane z wirusem, a ponadto doszło wydarzenie prosto z USA, które wywołało nową akcję społeczną. Mowa tu o śmierci George’a Floyda, który podczas interwencji policji w Minneapolis zginął. Podczas meczów ligi angielskiej widać akcję zwalczające dyskryminację rasową, tym samym kluby w niej uczestniczące dołączyły do tego mając na koszulkach hasło "Black Lives Matter" i wykonując gest na wzór Colina Kaepernicka, piłkarze przyklękali na prawe kolano.

Iga Świątek skomentowała prezentację Lewandowskiego! Co za słowa, wielka klasa Polki

Sonda
Czy władze Premier League dobrze postąpiły wycofując częściowo klękanie przed meczami?

Kapitanowie wszystkich drużyn doszli do porozumienia! Gest zostanie ograniczony

Przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023 postanowiono podjąć decyzję dotyczącą wykonywania słynnego gestu. W tej sprawie zostali zapytani o zdanie kapitanowie wszystkich dwudziestu zespołów ligi angielskiej. Co prawda zdania były podzielone, ale doszło do porozumienia, klękanie przed meczami zostanie mocno ograniczone i będzie stosowane tylko przy ważnych spotkaniach, czyli hitach ligowych oraz w decydujących fazach FA Cup i Pucharu Ligi. Maheta Molango - szef "Professional Footballers" wypowiedział się na ten temat na łamach "Sky Sports". - Rozmawialiśmy o tym z zawodnikami i usłyszeliśmy, że chcą znaleźć odpowiednią równowagę. Nie chcą, żeby ten gest stał się czymś rutynowym i stracił swą siłę. Chcą jednak wykorzystać swoją siłę przekazu, by dalej zwracać uwagę na ten bardzo istotny problem - nie tylko w Anglii, ale i na świecie - przekazał Molango.

Robert Lewandowski skomentował swoją prezentację. Jedno zdanie wystarczyło, ważny przekaz

Robert Lewandowski został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz FC Barcelona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze