Robert Lewandowski

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Superpuchar Hiszpanii

Barcelona w finale Superpucharu Hiszpanii! Wygrywają dopiero w konkursie rzutów karnych!

2023-01-12 22:40

FC Barcelona zagra w finale Superpucharu Hiszpanii! Drużyna Roberta Lewandowskiego po niezwykle zaciętym i ciężkim meczu z Betisem Sevilla zwyciężyła dopiero w konkursie rzutów karnych! Kapitan reprezentacji Polski zdobył jedną z bramek dla Blaugrany, a także nie pomylił się w konkursie rzutów karnych. Byliśmy świadkami wielkiego widowiska!

Betis Sevilla - FC Barcelona 2:2 (k.2:4)

bramki: Fekir 77', Moron 101' - Lewandowski 40', Fati 93'

kartki: Fekir, Henrique, Rodriguez, Miranda, Guardado (czerwona) - Roberto, Raphinha

Betis Sevilla: Bravo - Miranda, Pezzella, Luiz Felipe, Ruibal (Sabaly 79') - Rodriguez (Guardado 86'), Fekir (Moron 91')- Rodri (Juanmi 81'), Canales (Carvalho 46'), Luiz Henrique - Iglesias (Willian Jose 67')

FC Barcelona: ter Stegen - Roberto (Christensen 78'), Alba (Alonso 79'), Araujo, Kounde - Pedri, Gavi (Kessie 96'), de Jong (Busquets 63') - Dembele (Torres 63'), Lewandowski, Raphinha (Fati 86')

Na żywo

Betis - FC Barcelona

2:4

PEDRI! TO BARCELONA ZAGRA W FINALE SUPERPUCHARU!

2:2

Kessie! 2:2! Claudio Bravo był naprawdę blisko!

2:1

Moron! Ter Stegen był blisko, ale piłkarz Betisu dał radę!

1:1

Lewandowski! 1:1.

1:0

Willian Jose spokojnie zaczyna konkurs karnych.

120'

Koniec dogrywki! Przed nami rzuty karne!

120'

Sędzia doliczył 3 minuty do dogrywki.

GUARDADO OPUSZCZA BOISKO! Meksykanin ukarany drugą żółtą kartką i w rezultacie musi opuścić boisko!

118'

Fati! Co za sytuacja Hiszpana! Ale Bravo broni!

117'

Betis jeszcze z rzutu rożnego, ale obrona znowu wybija.

115'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Betisu, ale piłka wybita.

112'

Guardado ukarany żółtą kartką za mocne zagranie.

110'

Brzydkie zagranie Morona. Próbował z daleka, ale to było bardzo lakoniczne.

106'

Zaczynamy drugą część dogrywki!

105'

Koniec pierwszej części dogrywki! Czy doczekamy się rostrzygnięcia? A może dopiero rzuty karne wyłonią zwycięzcę?

105+1'

Kessie próbował z główki, ale Bravo czujnie.

101'

GOOOLLL! DLA BETISU SEVILLA! BETICO WALCZĄ! PIŁKĘ DO BRAMKI WEPCHNĄŁ MORON, KTÓRY WYKORZYSTAŁ ZŁE USTAWIENIE OBRONY BARCELONY!

99'

Brzydkie zagranie Guardado. Piłkarz Betisu nadużył siły w ataku. Wolny dla Barcelony.

96'

Zmiana w Barcelonie. Kessie wchodzi za Gaviego.

93'

I PIŁKA W SIATCE! ANSU FATI Z NIESAMOWITYM UDERZENIEM PIŁKI Z POWIETRZA! CO ZA GOLAZZO!

91'

A więc dogrywka! Zaczynamy kolejne minuty emocji!

90+7'

KONIEC PODSTAWOWEGO CZASU! A WIĘC DOGRYWKA!

90+6'

To mogła być dobra szansa Barcelony na zdobycie bramki, ale Torres na spalonym!

90+5'

Fekir! Jeszcze jedna dobra szansa Francuza!

90+2'

Co za strzał Fatiego! Claudio Bravo jednak ze wzorcową interwencją!

90+2'

Carvalho uderza z niezłym skutkiem. Jednak strzał Portugalczyka ponad poprzeczką.

90'

Sędzia doliczył 6 minut do podstawowego czasu gry.

88'

Pedri wrzucił piłkę z rzutu rożnego, ale Claudio Bravo wyjaśnia sytuację.

87'

Zmiana w Barcelonie! Schodzi Raphinha, wejdzie Fati.

84'

CO ZA INTERWENCJA TER STEGENA! NIEMIEC RATUJE BARCĘ PO RAZ KOLEJNY, TYM RAZEM PO STRZALE RODRIEGO! MAMY ROŻNY!

82'

CO TU SIĘ DZIEJE! SĘDZIA DOPATRZYŁ SIĘ SPALONEGO I ANULUJE BRAMKĘ LEWANDOWSKIEGO!

81'

NIE TRWAŁO TO DŁUGO!!!! ROBERT LEWANDOWSKI WYPROWADZA BARCELONĘ NA PROWADZENIE!

78'

Zmiany w Barcelonie. Christensen wchodzi za Roberto, a Alonso zmieni Albę.

77'

A WIĘC JEDNAK! BETIS SEVILLA WYRÓWNUJE! FEKIR PRZEDOSTAŁ SIĘ POD LINIĘ BRAMKOWĄ I WYKORZYSTAŁ SYTUACJĘ!

75'

Co za akcja Barcelony skrzydłem. Raphinha rozgrywał bardzo dobrze, jednak Claudio Bravo przecina kluczowe dośrodkowanie!

73'

Żółta kartka dla Raphini.

73'

Rodriguez decyduje się spróbować szczęścia i oddaje mocny strzał. Ter Stegen jednak bardzo spokojnie broni.

67'

Zmiana w Betisie. Borja Iglesias schodzi i zmieni go Willian Jose.

67'

Co za rajd Mirandy! Piłkarz Betisu chciał zaskoczyć swoim rajdem, ale nic on nie przyniósł.

66'

Araujo wraca do gry.

65'

Rzut rożny dla Barcelony i ten kończy się mocnym zderzeniem Araujo z piłkarzem Betisu. Piłkarz Barcy prosi o pomoc medyczną.

63'

Zmiany w Barcelonie. Sergio Busquets za De Jonga i Torres za Dembele.

62'

Dembele miał znakomitą sytuację, ale skrzydłowy reprezentacji Francji tuż obok bramki!

61'

Żółta kartka dla Roberto. Wszystko przez brzydkie powalenie zawodnika rywali.

57'

Dobry rzut rożny Fekira, ale obrońcy Barcelony blokują.

55'

Brzydkie zagranie Pedriego. Sędzia nie odpuści takiej sytuacji.

51'

Dogranie Fekira nie stworzyło większego zagrożenia.

51'

Araujo bardzo ostro. Będzie rzut wolny dla Betisu.

48'

Fekir ukarany żółtą kartką.

48'

Dobra akcja Barcelony! Raphinha ładnie ustawił się w polu karnym i strzela, ale obok prawego słupka!

46'

Zaczynamy drugą połowę. Piłkarze Barcelony przy piłce.

45+3'

Koniec pierwszej połowy! Barcelona prowadzi po bramce Lewandowskiego!

45+1'

Stały fragment nic nie przyniósł.

45'

ALEŻ TU BYŁA SYTUACJA BETISU! Henrique pokazał wielką klasę i oddał groźny strzał, ale ter Stegen wybija! Mamy rzut rożny!

43'

Świetna akcja Barcelony! De Jong do Roberto, ale ten nie wykorzystuje znakomitej okazji!

43'

Robert Lewandowski na spalonym. Sędzia odgwizduje.

40'

GOOOOLLLL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!!!!! Świetna bramka Polaka, który strzela odbitą piłką przy prawym słupku!

35'

Doobra akcja Betisu z udziałem Henrique, który wywalczył rzut rożny. Jednak ostatecznie nic on nie przyniósł ekipie Betico.

31'

Co za interwencja ter Stegena! Zrobiło się tutaj barzo groźnie po rzucie rożnym, ale bramkarz reprezentacji Niemiec staje na wysokości zadania! To uderzenie Pezzelli bylo niezwykle groźne!

27'

Rzut rożny jednak nie przyniósł Barcelonie.

27'

Rzut wolny dla Barcelony i świetne dogranie. Będziemy mieli rzut rożny!

25'

A jednak! Bramka Barcelony anulowana! Gramy dalej!

23'

GOOOLLL! SZYBKA KONTRA BARCELONY I GOL PEDRIEGO!

23'

Strzał Betisu wybity!

22'

Co za sytuacja Betisu! Borja Iglesias ma szansę na strzał, ale jest zatrzymywany w ostatniej chwili! Będzie rzut rożny dla Betisu.

17'

Rzut rożny dla Barcelony po zagraniu ze strony Alby. Pedri wykonał stały fragment, ale Claudio Bravo wybija piłkę.

16'

Robert Lewandowski bardzo nieczysto! Polak dostaje dogranie i nie jest w stanie go wykorzystać! Jak na razie Polak nie prezentuje się dobrze.

12'

Alba posyła piękną piłkę w pole karne, ale Roberto nie jest w stanie wykończyć sytuacji.

11'

Znowu piłkę dostaje Lewandowski i jest w dogodnym miejscu do strzału, ale tym razem powstrzymują go obrońcy.

10'

Sytuacja Lewandowskiego! Polak dostał dogranie, próbował uderzć piętką, ale jego strzał się nie udał!

9'

Rzut rożny dla Bacelony, ale nieudany. Bravo wyjaśnia sytuację pod bramką.

7'

Barcelona rozgrywa właśnie piłkę w środku pola i próbuje zbudować sytuację. Teraz Araujo próbował indywidualnie, ale stracił piłkę.

4'

Dembele dotaje dogranie, ale piłkara przekroczyła linię bramkową i Betis od bramki.

2'

Raphinha próbuje już na początku meczu, ale jego zagranie przerwane przez Claudio Bravo.

1'

Witamy w relacji na żywo. Mecz się właśnie zaczął.

Witamy w relacji z meczu Superpucharu Hiszpanii między Betisem Sevilla a FC Barcelona. Wielkie emocje zaczną się o godzinie 20:00. Zapraszamy serdecznie!

Paweł Fajdek powiedział co myśli o Plebiscycie Na Sportowca Roku.

Czy Robert Lewandowski zasłużył na trzecie miejsce i co dalej z jego grą w Barcelonie? POSŁUCHAJ!