Autor: AP Photo Real Madryt - FC Barcelona TV TRANSMISJA NA ŻYWO. El Clasico Real - Barcelona GDZIE OGLĄDAĆ mecz Real - Barcelona STREAM LIVE ONLINE dzisiaj 16.10

LaLiga

Barcelona rozbiła Villarreal! Lewandowski bohaterem spotkania!

2022-10-20 22:58

Barcelona zwyciężyła z Villarreal w LaLidze! Mimo że wydawało się, ze drużyna Blaugrany znajduje się obecnie w kryzysie, to w trakcie meczu przeciwko "Żółtej Łodzi Podwodnej" wróciła do świetnej dyspozycji. Prawdziwym bohaterem spotkania okazał się Robert Lewandowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców!

FC Barcelona - Villarreal 3:0

bramki: Lewandowski 31', 35', Fati 39'

kartki: Torres P.

FC Barcelona: ter Stegen - Roberto (Bellerin 70') - Kounde (Pique 78') Alonso - Alba - Gavi - de Jong (Busquets 70') - Pedri - Torres - Lewandowski (Raphinha 75') - Fati (Dembele 75')

Villarreal: Rulli - Pedraza (Mojica 25') - Torres - Albiol (Mandi 80') - Kiko - Baena - Morlanes (Trigueros 57') - Parejo - Pino - Danjuma (Morales 46')- Jackson (Moreno 57')

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, a Barcelona pokonała u siebie Villarreal 3:0 w czwartkowym meczu 10. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii. Polski napastnik ma na koncie 11 trafień i zdecydowanie przewodzi klasyfikacji strzelców.

Przed tą serią spotkań Villarreal miał tylko trzy stracone gole i szczycił się mianem najlepszej defensywy w lidze. Jednak już po pierwszej połowie spotkania na Camp Nou przegrywał 0:3.

Wynik w 31. minucie otworzył Lewandowski. Piłkę w pole karne do Polaka zagrał Jordi Alba. Lewandowski sprawnie się z nią obrócił i trafił do siatki.

Cztery minuty później było 2:0. Tym razem kapitan reprezentacji biało-czerwonych wykończył kontratak bardzo ładnym strzałem z linii pola karnego.

Wynik w 38. minucie ustalił Ansu Fati.

Lewandowski grał do 75. minuty, kiedy zmienił go Raphinha.

W tabeli Barcelona zajmuje drugie miejsce, do prowadzącego Realu Madryt traci trzy punkty. "Królewscy" w środę wygrali na wyjeździe z Elche również 3:0. (PAP)