Piłka nożna, Real Madryt, stadion, Santiago Bernabeu, pożar

i

Autor: Twitter/partidazocope Pożar na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie

Pożar na legendarnym stadionie. Santiago Bernabeu w kłębach dymu [WIDEO]

2021-05-26 22:57

Ten obrazek wstrząsnął dzisiaj stolicą Hiszpanii i kibicami Realu Madryt. W pewnym momencie wieczorem nad słynnym stadionem Santiago Bernabeu pojawiła się chmura ciemnego dymu. Wyglądało jakby doszło do pożaru w najwyższej części konstrukcji obiektu, który przechodzi obecnie gruntowną przebudowę. Jak się okazało na stadionie faktycznie pojawił się ogień, ale udało się go ostatecznie opanować.

Nie wiadomo jak doszło do zaprószenia ognia, jednak według informacji podawanych w mediach społecznościowych przez świadków, wszystko znalazło się pod kontrolą. Bernabeu to słynna 81-tysięczna arena, oddana do użytku w 1947 roku i od tego czasu będąca domem dla Realu Madryt. To jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych stadionów świata. W tej chwili przechodzi modernizację, wokół bryły budynku widać mnóstwo maszyn i podzespołów świadczących o gruntownym remoncie. Prezes klubu Florentino Perez wykorzystał sytuację z pandemią i zakazem obecności widzów na trybunach, by ruszyć z poważnymi pracami remontowymi. W tym czasie „Królewscy” rozgrywają mecze na Estadio Alfredo Di Stéfano w miasteczku treningowym Valdebebas.

Jan Tomaszewski o przyjeździe WAGs na kadrę: Czy Lewandowski nagle pójdzie pić alkohol z żoną? | Futbologia

Ostry atak na UEFA! Kontra klubów, które chciały stworzyć piłkarską Superligę

Jak zauważyli miłośnicy Realu, pożar na stadionie w pewien sposób wieńczy fatalny i nieudany sezon madryckiego klubu, w którym nie zdobyli żadnego trofeum (po raz pierwszy od 2008 roku) i mogą stracić trenera Zinedine'a Zidane'a. Nie było sukcesów nie tylko w La Liga i Lidze Mistrzów, ale ostatecznie żaden zawodnik Realu nie znalazł się w kadrze Hiszpanii na Euro.

Oto film wideo, na którym widać pożar na Santiago Bernabeu:

QUIZ. Piłkarz, koszykarz czy siatkarz? Same wielkie nazwiska, szansa na komplet

Pytanie 1 z 15
Gilberto Amauri de Godoy Filho czyli Giba to:
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze