Autor: AP PHOTO Rayo Vallecano - FC Barcelona RELACJA NA ŻYWO: Rayo - Barcelona na żywo w internecie Rayo Vallecano - FC Barcelona 25.11.2023 live online Rayo - Barcelona WYNIK na żywo

Rayo - Barcelona

Piekielnie trudna przeprawa Barcelony. Rayo urywa punkty ekipie Lewandowskiego, trudny mecz

2023-11-25 16:05

Przed rozpoczęciem spotkania fani Barcelony mogli spodziewać się, że przeprawa z Rayo Vallecano nie będzie należeć do łatwych. To znalazło potwierdzenie w rzeczywistości. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 1:0 po bramce życia Lopeza. Całą drugą połowę Barcelona nacierała jak szalona, co ostatecznie się opłaciło. Florian Lejeune próbując zatrzymać Lewandowskiego wpakował piłkę do własnej bramki. Ekipy podzieliły się więc punktami po remisie 1:1.

Rayo Vallecano - FC Barcelona 1:1 (1:0)

Bramki: 39. Lopez, 82. Lejeune (sam.)

Kartki: Pedri, Romeu, Espino. Lopez, Falcao, Felix, de Jong

Rayo: Dimitrievski - Balliu, Mumin (75. Ciss), Lejeune, Espino - Palazon, Lopez (78. Ratiu), Valentin, de Frutos (68. Bebe) - Camello (75. Falcao), Trejo (68. Kike Perez)

Barcelona: Pena - Cancelo, Christensen, Martinez, Balde - de Jong, Romeu (55. Gundogan), Pedri (75. Fermin) - Yamal (75. Raphinha), Lewandowski, Torres (55. Felix)

Jak oceniasz zarobki Roberta Lewandowskiego w Barcelonie?
Na żywo

Rayo Vallecano - FC Barcelona

Witamy w relacji na żywo z  meczu 14. kolejki LaLiga Rayo Vallecano - FC Barcelona! Początek spotkania o godzinie 14:00, zapraszamy.

Już tylko kilkanaście minut dzieli nas od rozpoczęcia meczu!

Tak mecz rozpoczną "Los Vallecanos"

Tak z kolei goście z Barcelony

Ostatni ligowy mecz, jaki Barcelona wygrała z Rayo miał miejsce w marcu 2019 roku. Wtedy Padł wynik 3:1

Wszystko już gotowe, piłkarze wychodzą na murawę

Wszyscy zawodnicy Barcelony wyszli na murawę w koszulkach Gaviego dodając otuchy koledze, który w ostatnim meczu reprezentacji Hiszpanii doznał poważnej kontuzji i z pewnością nie zagra już w tym sezonie.

1'

GRAMY! Zaczęła Barcelona

3'

Wysoki pressing Rayo od razu daje się we znaki rywalom. Mocno naciskają od początku gospodarze

3'

Palazon miał dużo wolnego miejsca przed polem karnym i huknął z dystansu. Próba jednak bardzo słaba.

5'

Pena wypuścił piłkę z rąk i miał mnóstwo szczęścia, że de Frutos źle się zachował w polu karnym! Kłopoty, kłopoty Barcelony!

8'

Lewandowski położył bramkarza, ale nie dopuścili piłkarze Rayo Polaka do strzału!

10'

Frenkie de Jong głupio stracił na linii pola karnego, ale piłkarze Rayo nie zachowali zimnej krwi! Słaby strzał i Pena łapie piłkę!

14'

Balliu pada w polu karnym, na stadionie podnosi się wrzawa, ale sędzia faulu się nie dopatrzył

15'

Błyskawiczna akcja Barcelony i Pedri uderzył finezyjnie z linii pola karnego. Piłka jednak leciała dokładnie tam, gdzie stał bramkarz.

16'

Kolejna głupia strata Barcelony na własnej połowie - tym razem piłkę za darmo oddaje Romeu. Proszą się o kłopoty goście.

18'

Lewandowski pilnowany przez trzech rywali natychmiast stracił piłkę. Nie miał szans.

19'

Cancelo sprytnie nabija rywala i jest korner.

22'

Wrzutka Yamala zablokowana. Kolejny rzut rożny.

22'

Balde faulował w ataku. Piłka dla Rayo.

27'

Z akcją szło Rayo, ale Espino faulował Cancelo i po akcji.

29'

ALEŻ ZABAWIŁ SIĘ YAMAL! OGRAŁ TRZECH RYWALI I STRZELIŁ! Wszystko było perfekcyjne, oprócz samego strzału. Łatwo piłkę złapał bramkarz.

31'

Pedri jako pierwszy w tym meczu ukarany żółtą kartką.

34'

Frenkie de Jong powalił de Frutosa bezpardonowo. Kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

35'

Przejęcie Rayo, Lopez podszedł pod pole karne i zamiast podawać to strzelił. Próba zablokowana przez Martineza

36'

Teraz Martinez zdemolował Palazona. Nie może pozbierać się zawodnik Rayo. Sędzia wzywa medyków

39'

GOOOOL! Rayo Vallecano wychodzi na prowadzenie!

Lopez popisał się fenomenalnym strzałem z dystansu! Pena nie miał szans. Strzał życia piłkarza Rayo

43'

Yamal szukał Lewandowskiego, ale Polak wciąż pilnowany przez 2/3 rywali został odcięty od piłki

45+1'

Sędzia dolicza 3 minuty do pierwszej części meczu

45+1'

Bronią się całą drużyną gospodarze i blokują oraz wybijają co się da

45+2'

KONTRA RAYO I W OSTATNIEJ CHWILI WYBIŁ BALDE! Gdyby nie on, to byłoby 2:0

45+4'

Sędzia zaprasza piłkarzy do szatni. PRZERWA

Trudne zadanie czeka Barcelonę w drugiej połowie. Na razie goście z Katalonii nie mieli zbyt wiele klarownych szans na bramki.

Przed nami druga połowa, piłkarze już wracają na murawę

46'

Gramy dalej. Przy piłce Rayo Vallecano

47'

Huknął Canelo szukając długiego słupka, ale minimalnie chybił!

49'

Rzut wolny dla Barcelony. Lopez faulował Pedriego.

52'

Romeu wyciął rywala przy kontrze! Dostał żółtą kartkę, ale i tak zagotowało się na ławce Rayo

55'

Romeu sprytnie podciął piłkę nad obroną, Torres wyszedł zza ich pleców i główkował! Piłka jednak wprost w bramkarza

55'

Reaguje błyskawicznie Xavi. Schodzą Romeu i Torres. W ich miejsce Gundogan i Felix

56'

Dobra wrzutka Lewego, ale Pedri główkuje minimalnie nad bramką! Naciera Barcelona

59'

Zakotłowało się w polu karnym Rayo, ale gra przerwana. Sędzia dopatrzył się faulu Pedriego.

62'

ROBERT LEWANDOWSKI POWALONY NA MURAWĘ W POLU KARNYM BEZ WALKI O PIŁKĘ. Gwizdek sędziego milczy

64'

Martinez kończy akcję główką, ale nad poprzeczką poleciała piłka

66'

Balde wyłożył się w polu karnym, ale nie ma mowy o karnym. Przegrał walkę o piłkę z Palazonem

68'

Dwie zmiany w Rayo. Kike Perez i Bede w miejsce Trejo i de Futosa

70'

Lopez faulował de Jonga i kolejna groźna akcja dla Barcelony

70'

Robert Lewandowski z rzutu wolnego w mur.

75'

Pedri i Yamal schodzą. Fermin i Raphinha na placu gry. Ciss za Mumina w Rayo

76'

ALEŻ MIAŁBY WEJŚCIE RAPHINHA! Zakręcił nogą, uderzył na krótki słupek i... trafił w słupek

81'

Raphinha pędził ile sił w nogach, ale nie opanował piłki przed końcem boiska.

82'

GOOOOOOOOOOOOOOL! ROBERT LEWANDOWSKI STRZELA NA 1:1

Bramka zaliczona jednak na konto Lejeune, obrońcy Rayo, który interweniował w tej akcji. Trzeba jednak oddać, że duża w tym zasługa Polaka

87'

Poczuła krew Barcelona i zaczyna grać zdecydowanie agresywniej

89'

Nie zrozumiał się Lewandowski z Raphinhą i piłka oddana rywalom za darmo.

90+1'

Sędzia przedłuża drugą połowę o 7 minut.

90+3'

Robi co może Rayo, żeby zatrzymać Barcelonę jak najdalej od swojej bramki. Bardzo wysoki pressing.

95'

Powtórka pokazuje, że Raphinha padł niedawno w polu karnym bo był faulowany. Karnego jednak nie ma.

90+8'

Czerwoną kartkę ogląda jeden z członków sztabu szkoleniowego Barcelony.

100'

KONIEC! Rayo remisuje 1:1 z Barceloną!

I to wszystko z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

Po przerwie reprezentacyjnej piłkarze wrócili już do swoich klubów, a to oznacza kolejne emocje związane z meczami ligowymi. Robert Lewandowski, który ostatnio błysnął swoim hiszpańskim, wraz z kolegami wybrał się do Madrytu na mecz z Rayo Vallecano. "Duma Katalonii" wskazywana jest w roli faworyta, jednak ostatnie spotkania z "Los Vallecanos" pokazują, że dla Barcelony może to nie być łatwa przeprawa. Po raz ostatni ekipa ze stolicy Katalonii wygrała z Vallecano prawie trzy lata temu, w styczniu 2021 podczas meczu Copa del Rey. Od tamtej pory obie ekipy spotykały się czterokrotnie - trzy razy górą było Rayo, a raz padł bezbramkowy remis. Przed trzema tygodniami Rayo dało się również we znaki Realowi Madryt, remisując z "Królewskimi" 0:0 i dziś z pewnością ekipa trenera Francisco znów będzie chciała napsuć nieco krwi Barcelonie. Zapowiada się więc ciekawe spotkanie. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Rayo Vallecano - FC Barcelona!