Florentino Perez

i

Autor: AP Florentino Perez - prezes Realu Madryt i jeden z największych orędowników Superligi

Młody napastnik trafi do Hiszpanii

Real Madryt sprowadza nowego Ronaldo. „Królewscy” rozbili bank, ogromne pieniądze w tle

2022-12-15 18:07

16-letni Endrick został ogłoszony jako nowy piłkarz Realu Madryt. Młodziutki Brazylijczyk robi prawdziwą furorę w rodzimej lidze i jeszcze przez półtora roku będzie mógł zbierać w niej kolejne szlify. Wszystko z tego powodu, że do stolicy Hiszpanii trafi dopiero latem 2024 roku, po osiągnięciu pełnoletności. Wg medialnej grupy „Globo” mistrzowie Hiszpanii zapłacą za nastolatka aż 70 mln euro.

Brazylijski talent związał się z Realem Madryt trzyletnią umową z opcją przedłużenia do 2030 roku. Obie strony zaakceptowały warunki kontraktu, które zatwierdziła FIFA. Kontrakt zacznie obowiązywać od lipca 2024 roku, w momencie ukończenia przez niego 18 lat. Do tego czasu będzie występować w brazylijskim Palmeiras Sao Paulo. Klub ze stolicy Hiszpanii wraz z przedstawicielami Endricka doszedł do porozumienia w czwartek. Warunki i kwota transakcji pozostają poufne, ale mówi się o kwocie 70 milionów euro.

- Chcę podziękować Palmeiras za zaoferowanie mi wszystkiego co niezbędne, za pomoc w realizacji moich marzeń i za uszanowanie zarówno moich pragnień, jak i mojej rodziny - powiedział Endrick w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie brazylijskiego klubu. - Dopóki nie dołączę do Realu Madryt, nadal będę starał się zaoferować Palmeiras jeszcze więcej na boisku: więcej bramek, więcej zwycięstw, więcej tytułów i jeszcze więcej radości dla naszych kibiców - dodał.

Wyróżniający się 16-latek do tej pory zdobył 170 bramek w 176 meczach dla akademii Palmeiras, którego jest wychowankiem od sześciu lat. W pierwszym zespole brazylijskiego klubu zadebiutował mając dokładnie 16 lat, dwa miesiące i 15 dni i stał się najmłodszym debiutantem drużyny. W obecnym sezonie wystąpił w 21 spotkaniach zarówno dla klubu, jak i młodzieżowej reprezentacji Brazylii. W tym czasie zdobył 12 bramek i zaliczył asystę.

Sonda
Czy Real Madryt wygra w tym sezonie Ligę Mistrzów?
Kibice na plaży w Katarze: Brakuje nam piwa!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze