Santiago Bernabeu

i

Autor: pixabay.com Santiago Bernabeu

Szokujący zapis w umowie gwiazdora. Działa na wyobraźnię

2021-08-24 15:10

Wielka piłka oznacza wielkie pieniądze. Doskonale wiedzą o tym zwłaszcza kibice największych klubów świata. Teraz, za sprawą Realu Madryt, płynie kolejny przykład takiego stanu rzeczy. "Królewscy" podpisali nową umowę z jednym ze swoich piłkarzy, a w jej treści zawarli klauzulę, która... po prostu działa na wyobraźnię!

Świat piłki nożnej wchodzi w bardzo gorący okres. Już w najbliższych dniach bowiem, wraz z końcem sierpnia, zamknie się letnie okno transferowe. A to oznacza, że pozostało już naprawdę niewiele czasu, aby poczynić wzmocnienia, które umożliwią poszczególnym drużynom walkę o najwyższe cele co najmniej przez najbliższe pół roku. Oprócz sprowadzania nowych zawodników czy sprzedawania niektórych, równie istotną kwestię stanowią przedłużenia kontraktów z tymi, których umowy wygasają.

Zobacz też: Tak wyglądały rządy Bońka w PZPN. Prawda ujrzała światło dzienne, nie było przeproś

Doskonale wiedzą o tym w Realu Madryt. Wicemistrzwie Hiszpanii postanowili przedłużyć kontrakt ze swoim zawodnikiem, Fede Valverde, aż do połowy 2027 roku. Jednocześnie zawarli w nim klauzulę odejścia piłkarza do innego zespołu. Od tej sumy aż może się zrobić słabo - zapis kontraktowy opiewa bowiem na... miliard euro! Takie pieniądze musiałaby wyłożyć ekipa chcąca ściągnąć Hiszpana w swoje szeregi.

Tak zawrotna suma powoduje, że wszyscy chętni do pozyskania Valverde z pewnością nie podejmą takiego wyzwania, by zapłacić aż tak gigantyczną kwotę. Dość przecież powiedzieć, że dotychczas najwyższym transferem w historii futbolu jest przejście Neymara z FC Barcelona do Paris Saint-Germain w 2017 roku za 222 miliony euro...

Medusa rozbił mercedesa. Zdradził szczegóły wypadku przed High League
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze