Sergio Ramos i Lionel Messi

i

Autor: EastNews

Wojna między Sergio Ramosem i Florentino Perezem?! Znamy powody odejścia Hiszpana z Realu Madryt!

2021-06-17 11:14

Choć obecnie świat sportu dominują informacje związane z Euro 2021, są tematy klubowe, które cieszą się równie wielką popularnością. Jedną z nich jest zakończona wczoraj saga związana z nowym kontraktem Sergio Ramosa w Realu Madryt. Negocjacje pomiędzy kapitanem „Królewskich” oraz klubem trwały od wielu miesięcy, ale ostatecznie nie zakończyły się sukcesem. Na czwartek o godzinie 17:00 zaplanowana jest konferencja prasowa, na której 35-latek oficjalnie ogłosi swoją decyzję i pożegna się z klubem. Wielu kibiców zadaje sobie pytanie, dlaczego ostatecznie nie udało się dojść do porozumienia w kwestii podpisania nowej umowy. Na to pytanie odpowiedzieć postanowili dziennikarze hiszpańskiej „Marci”, którzy podają trzy główne powody takiego rozwoju sytuacji.

Przypomnijmy, że Ramos jest prawdziwą legendą Realu Madryt. Wychowanek Sevilli trafił do stolicy Hiszpanii w 2005 roku, w wieku zaledwie 19 lat. Nieprzerwanie, przez 16 lat przywdziewał barwy „Królewskich”, notując przez ten czas aż 671 występów. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu wydawało się, że nieuniknione, iż 35-latek podpisze z klubem nowy kontrakt i w przyszłości zakończy w nim karierę. Niestety, ostatecznie hiszpańskiemu defensorowi nie udało się dojść do porozumienia ze sternikiem „Królewskich” Florentino Perezem. Na czwartkowe popołudnie zaplanowana została konferencja prasowa, na której Ramos oficjalnie pożegna się z Realem. Dziennikarze „Marci” podają natomiast trzy główne powody, dla których Sergio Ramos finalnie nie podpisał nowej umowy.

Roman Kołtoń WYWRÓŻYŁ Lewandowskiemu, co osiągnie na Euro 2020: „Strzeli...” | Futbologia

Niesatysfakcjonująca oferta

Według „Marci” do pierwszego kontaktu Ramosa z Florentino Perezem w sprawie nowej umowy doszło w grudniu ubiegłego roku, przed ligowym meczem z Elche. Sternik klubu ze stolicy Hiszpanii – wedle różnych wersji – zaproponował swojemu kapitanowi ofertę przedłużenia kontraktu o rok na tych samych warunkach (12 milionów euro netto) lub z 10-procentową obniżką (10,8 miliona euro netto). 35-latek rzekomo nie zdecydował się na jej przyjęcie. Co więcej podkreślił, że ma korzystniejsze finansowo oferty (m.in. z Paris Saint-Germain) i zasugerował, aby klub budował przyszłość bez niego. Podobno Ramos oczekiwał od Realu dwuletniej umowy wraz z podwyżką, a także zapewnienia, że po zakończeniu kariery piłkarskiej zostanie w klubie w roli szkoleniowca.

Jasnowidz Jackowski przewiduje tragedię na Euro. Podał miejsce, w którym się rozegra. To przeraża!

Tarcia pomiędzy Ramosem a Perezem

Drugim powodem odejścia Hiszpana z Realu podawanym przez rodzimych dziennikarzy są nienajlepsze relacje pomiędzy oboma panami. Kwestia odrzucenia przez Ramosa oferty nowego kontraktu to jedno. Włodarze „Królewskich” byli jednak bardzo zaskoczeni postawą kapitana, który w dobie pandemii koronawirusa nie zgodził się na ponowną obniżkę wynagrodzenia. W klubie panowało przekonanie, że 35-latek nie tylko przyjmie tę propozycję, ale również – podobnie jak przed rokiem – będzie zachęcał do wykonania podobnego kroku pozostałych piłkarzy. Wychowanek Sevilli w obliczu spekulacji o wielomilionowych transferach Mbappe czy Haalanda nie rzekomo nie wierzył już w argumentację hiszpańskiego giganta, według których klub znajduje się w poważnych tarapatach finansowych.

Niesprawiedliwe traktowanie

Trzecim z powodów wymienionych przez hiszpańskich dziennikarzy był fakt, że Ramos czuł się niesprawiedliwie traktowany przez klub. Kapitan „Królewskich” uważał, że w obliczu jego długiego stażu i ogromnych zasług dla Realu powinien otrzymać ofertę dwuletniego kontraktu. Nawet pomimo faktu, że w marcu piłkarz skończył 35 lat. Florentino Perez oferował mu jednak jedynie roczną umowę. Rozbieżności były zatem ogromne i nic dziwnego, że nie obu stronom nie udało się osiągnąć porozumienia.

Sonda
Czy Sergio Ramos powinien odejść z Realu Madryt?

Sergio Ramos – przebieg kariery

Sergio Ramos jest wychowankiem Sevilli FC. W 2005 roku za około 27 milionów euro trafił do Realu Madryt, w którym występował przez kolejnych 16 lat. Jego bilans w barwach „Królewskich” zamknął się na 671 występach, 101 golach i 40 asystach. Ramos od wielu lat jest też etatowym reprezentantem Hiszpanii, z czasem stając się jej kapitanem. W barwach „La Furia Roja” zanotował aż 180 występów, w trakcie których strzelił 23 bramki. Na Euro 2021 nie pojechał z powodu notorycznych w ostatnim sezonie problemów ze zdrowiem.

Najnowsze