Lionel Messi zostanie w FC Barcelonie?

i

Autor: AP Lionel Messi zostanie w FC Barcelonie?

Znana przyszłość Leo Messiego! Klamka zapadła, decyzja jest nieodwołalna

2021-07-14 16:45

Wygląda na to, że saga związana z przedłużeniem kontraktu przez Lionela Messiego z FC Barceloną wreszcie znalazła swoje szczęśliwe zakończenie. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się pewne, że argentyński gwiazdor wraz z 1. lipca zmieni klub. Odkąd stery na Camp Nou ponownie przejął Joan Laporta, sprawy przestały być tak oczywiste. Teraz kataloński „Sport” informuje, że porozumienie zostało osiągnięte i w najbliższych dniach 34-latek podpisze nową umowę obowiązującą do końca czerwca 2026 roku.

Sytuacja z kontraktem Leo Messiego jest co najmniej niecodzienna. Argentyński gwiazdor miał umowę obowiązującą do końca czerwca 2021 roku i do samego końca ważyło się, czy podpisze nową. Problem w tym, że po zakończeniu sezonu hiszpańskiej La Liga 34-latek wraz z reprezentacją narodową udał się do Brazylii na turniej Copa America. „Albicelestes” radzili sobie na tyle dobrze, że w międzyczasie… wygasł kontrakt Messiego. Puchar za zdobycie mistrzostwa Ameryki Południowej podnosił już zatem jako wolny zawodnik. Pewne było jednak, że taka sytuacja nie będzie trwała długo. Wg informacji przekazanych przez „Sport” Argentyńczyk podpisze w najbliższym czasie kontrakt obowiązujący aż do 2026 roku!

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Czystka w szatni Barcelony

Podpisanie nowej umowy przez „Atomową Pchłę” nie byłoby jednak możliwe gdyby nie obustronne ustępstwa. Kataloński klub musiał najpierw sprzedać takich zawodników jak Konrad de la Fuente, Jean-Clair Todibo oraz Carles Alena, a następnie wypożyczyć Trincao. Te ruchy transferowe pozwoliły klubowi z Camp Nou na podjęcie negocjacji z Messim. Sam Argentyńczyk także wykazał się dobrą wolą, zgadzając się na obniżenie swojego wynagrodzenia o połowę. W efekcie obie strony osiągnęły wstępne porozumienie, a 34-latek zwiąże się z klubem kontraktem ważnym do 2026 roku. Do ustalenia pozostały jedynie drobne szczegóły i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach Messi parafuje nową umowę.

Leo Messi – przebieg kariery

Pierwszym klubem Leo Messiego było rodzime Newell’s Old Boys, ale już w wieku 13 lat Argentyńczyk trafił do szkółki FC Barcelony, słynnej La Masii. To właśnie w barwach „Blaugrany” zawodnik spędził całą swoją zawodową karierę, bijąc przy tym wiele rekordów i wygrywając praktycznie wszystkie możliwe trofea. Dla „Dumy Katalonii” 34-latek rozegrał 778 meczów, w trakcie których strzelił 672 bramki i zaliczył 305 asyst. Messi ma także na koncie 151 występów i 76 goli w koszulce pierwszej reprezentacji Argentyny.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze