Andrzej Niedzielan szczerze o kandydacie na selekcjonera. "Nie przekonuje mnie ta opcja"

2022-01-28 9:57
Andrzej Niedzielan
Autor: Cyfrasport Andrzej Niedzielan

Kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? - to pytanie nurtuje wszystkich w środowisku piłkarskim. Odpowiedź zna Cezary Kulesza, prezes PZPN. Ostatnio na czoło wyścigu wysunął się Andrij Szewczenko. Jednak legenda ukraińskiego futbolu w roli trenera polskiej kadry nie wszystkim odpowiada. Głos w tej sprawie zabrał na naszych łamach Andrzej Niedzielan.

Andrij Szewczenko był wybitnym piłkarzem. W roli trenera wiedzie mu się różnie. Z reprezentacją Ukrainy zagrał na EURO 2020, gdzie dotarł do ćwierćfinału. Pod koniec roku rozpoczął pracę w Genoi. Jednak nie zdołał wyprowadzić klubu Serie A na prostą. Po dwóch miesiącach został zwolniony. Były napastnik reprezentacji Polski Andrzej Niedzielan w rozmowie z naszym portalem ocenił możliwości Ukraińca. - Nie przekonuje mnie ta opcjapowiedział od razu Andrzej Niedzielan. - Nic za nim nie przemawia. Szybko został zweryfikowany w Genoi, gdzie nie potrafił zapanować nad szatnią. Nie mamy pewności, płacąc mu trzy miliony euro, że będzie w stanie odnieść sukces z naszą reprezentacją. Andrij Szewczenko nie jest odpowiednią osobą na to stanowisko. Nie zna nawet naszej drużyny - przekonywał były kadrowicz w rozmowie z "Super Expressem", który w roli selekcjonera "Biało-czerwonych" widziałby obecnego szkoleniowca Lecha Poznań: - Zdecydowanie postawiłbym na Macieja Skorżę. choć wiadomo, że władze Lecha w tym momencie się na to nie zgodzą. Jestem przekonany, że prędzej czy później nadejdzie jego czas. Trener Skorża jest przygotowany do pracy z reprezentacją w dłuższej perspektywie - wyliczał Niedzielan atuty opiekuna lidera ekstraklasy.

Zdzisław Kręcina o angażu Andrija Szewczenki w kadrze Polski. Były sekretarz wprost o zarobkach dla Ukraińca

Sonda
Czy Andrij Szewczenko byłby dobrym trenerem dla reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze