Jakub Kwiatkowski, Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak

Autor: CyfraSport Jakub Kwiatkowski, Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak

Bez Roberta Lewandowskiego jak DZIECI we mgle. Tylko JEDEN powód do zadowolenia [WIDEO]

2020-09-06 14:03

Bezradni. Stłamszeni. Zgaszeni. Przymiotników określających beznadziejną grę biało-czerwonych w meczu Ligi Narodów z Holandią (0:1) jest jeszcze więcej, ale nie ma sensu pastwić się nad drużyną Jerzego Brzęczka (49 l.). I psuć dobrego nastroju selekcjonera, który po porażce był… zadowolony.

Brzęczek dał wolne zmęczonemu po Lidze Mistrzów Robertowi Lewandowskiemu (32 l.) i była to dobra decyzja. Jedna z nielicznych podczas tego zgrupowania. Spotkanie z Holandią dobitnie pokazał, że piłkarze reprezentacji bez „Lewego” wyglądają jak dzieci we mgle. Cieszą jedynie debiuty młodych zawodników Kamila Jóźwiaka (solidny) i Jakuba Modera (bez rewelacji).

Robert Lewandowski CZULE przytulił Laurę na jachcie! To rozczulające ZDJĘCIE chwyta za SERCE!

Ten mecz wyglądał trochę jak starcie potęgi ze słabeuszem w siatkówce. W pierwszym secie słabeusz powalczył dzięki ambicji i woli walki, a od drugiego seta była już deklasacja. Do straty gola w 62. minucie jeszcze jakoś to wyglądało – biało-czerwoni dobrze przesuwali formacje, uzupełniali się, skutecznie przeszkadzali Holendrom w grze. Bramka Bergwijna obnażyła jednak prawdziwe oblicze polskiego zespołu. Bezradnego, który poza przeszkadzaniem nie potrafi zrobić absolutnie nic.

Kadrowicze z drugim testem na koronawirusa. Znamy wyniki badań przed meczem z Bośnią

Jerzy Brzęczek natomiast oglądał prawdopodobnie zupełnie inny mecz. Na stwierdzenie dziennikarza TVP Sport, że poza sytuacją Krzysztofa Piątka (dobry strzał z dystansu) nie można nic dobrego powiedzieć, trener stanowczo zaprotestował.

Tak młodzieżówka rozbiła Estonię. Zobacz jak padły gole w meczu Polaków [WIDEO]

- Absolutnie się z tym nie zgadzam. Patrząc na przeciwnika, na okres, jestem zadowolony z gry i z naszego poruszania się na boisku. Zabrakło nam trochę ognia, ale mieliśmy kilka sytuacji, gdy wychodziliśmy z kontratakiem – bronił się Brzęczek.

Rozgrywki Ligi Narodów zaczynamy zatem od porażki, a już dzisiaj arcyważny w kontekście walki o utrzymanie w LN mecz w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną. Bośniacy są w dobrych humorach po remisie z Włochami.

Wpadka włoskiego trenera. Nie zgadniecie jak wytłumaczył się z braku gwiazdy w składzie

- Najważniejszy jest mecz z Polską. Jeśli chcemy zrobić krok do przodu, musimy znów pokazać taką grę, jak w piątek. Nie mamy innego wyjścia, jak walczyć o zwycięstwo – powiedział trener Bośniaków Dusan Bajević.

Skrót meczu Holandia - Polska

Autor: Polsat Sport Skrót meczu Holandia - Polska Link: Zobacz skrót meczu Holandia - Polska