Błaszczykowski najwyżej oceniony

2009-08-17 18:24

Jakub Błaszczykowski (24 l.) wypadł najlepiej spośród Polaków, którzy wystąpili w weekendowych meczach 2. kolejki Bundesligi.

Były piłkarz Wisły Kraków otrzymał od tradycyjnie oceniającego zawodników w poniedziałek magazynu "Kicker" notę 3.5 w skali od 1 do 6 (niższe noty oznaczają lepsze występy). Pozostali reprezentanci kraju nad Wisłą zaprezentowali się już o wiele gorzej.

Borussia Błaszczykowskiego uległa drużynie Hamburger SV aż 1:4, ale przy jedynej bramce, autorstwa Nelsona Valdeza to właśnie polski pomocnik miał udział. Błaszczykowski przebywał na placu gry przez 90 minut.

Poniżej oczekiwań spisał się polski duet z Herthy Berlin. Stołeczna jedenastka przegrała z Borussią Moenchengladbach 1:2, a Łukasz Piszczek i Artur Wichniarek zostali ocenieni na 5 i solidarnie opuścili boisko w 68. minucie.

Z dobrej strony bynajmniej nie pokazał się także Jacek Krzynówek. Jego Hannover 96 zremisował z beniaminkiem z Mainz 1:1. Polski skrzydłowy wytrwał na boisku do 76. minuty i został oceniony bardzo źle, bo tylko na 5.5, co stanowi notę wręcz fatalną.

W klasyfikacji "Kickera" nie został uwzględniony Tomasz Zdebel. Doświadczony pomocnik pojawił się bowiem w wygranym 1:0 przez jego Bayer Leverkusen spotkaniu z Hoffenheim jedynie na końcowe dwie minuty.