Borek bezlitosny dla Sousy. Ostra wypowiedź, nie zostawił suchej nitki na Portugalczyku

2021-09-21 8:34
Mateusz Borek, Paulo Sousa
Autor: Cyfra Sport Mateusz Borek, Paulo Sousa

W poniedziałkowe popołudnie poznaliśmy listę powołanych zawodników do reprezentacji Polski na październikowe mecze w eliminacjach do mistrzostw świata. I jak zwykle bywa w takich przypadkach, nie obyło się bez kontrowersji. Największym nieobecnym wydaje się być Sebastian Szymański, a wybory Paulo Sousy ostro ocenił znany dziennikarz, Mateusz Borek.

Reprezentacja Polski ma już tylko cztery spotkania do rozegrania w ramach eliminacji do mistrzostw świata. W tym dwa będą kluczowe, jeśli chodzi o walkę o drugie miejsce, dające prawo gry w barażach. W październiku podopieczni Paulo Sousy zmierzą się na własnym terenie z San Marino oraz na wyjeździe z Albanią. W poniedziałek Paulo Sousa ogłosił szeroką kadrę na te spotkania.

Anglicy oskarżają Glika o ohydne rzeczy. Są nowe fakty. Lewandowski nie zamierza gryźć się w język

Kontrowersje przy powołaniach Sousy. Wielki nieobecny

Największym zaskoczeniem było to, że na liście powołanych nie znalazł się Sebastian Szymański. Zawodnik ten jest podstawowym piłkarzem Dynama Moskwa i radzi sobie w Rosji naprawdę nieźle. W Internecie od razu pojawiło się mnóstwo słów krytyki pod adresem Sousy. Zwłaszcza, że wśród powołanych znaleźli się Krzysztof Piątek, czy Przemysław Płacheta, a więc zawodnicy bez ogrania w klubie.

Trener Barcelony uderzył w swoich piłkarzy! Zaskakujące słowa Holendra, zawodnikom to się nie spodoba

Mocno o powołaniach Sousy wypowiedział się również Mateusz Borek na antenie "Kanału Sportowego". - Ja jestem bardzo mocno zdziwiony. Mówimy o zawodniku, który ma świetne liczby w tym sezonie. To największy dysonans w sensie powołanie a aktualna forma - powiedział dziennikarz o braku Szymańskiego w szerokiej kadrze.

Sonda
Czy Sebastian Szymański powinien być powołany przez Paulo Sousę?

Borek mocno o selekcjonerze reprezentacji Polski. Jednoznaczna opinia

- Płacheta? Za mało zrobił, żeby znaleźć się w reprezentacji, nie grając w klubie. Ja nie lubię takich sytuacji, bo to rodzi domysły. Zawsze mówiłem, że reprezentacja Polski to nie jest Caritas. To nie jest miejsce pomocy piłkarzom. Reca? To drugie nazwisko, które mnie szokuje. Niby jest w Spezii, ale nie widzimy go. Cztery minuty w tym sezonie - ocenił.

Borek nie zgadza się również z powołaniem Piątka. - Piątek nie jest gotowy do gry. Ja tego nie rozumiem. Na powołanie do reprezentacji to trzeba sobie zasłużyć kilkoma dobrymi meczami. Dzisiaj dla tego chłopaka lepiej, żeby został w klubie, żeby tam popracował solidnie, by dojść do formy - uważa dziennikarz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze