Cezary Kulesza szczerze przed barażami mistrzostw świata. Powiedział o szansach Polski, nie ma wątpliwości

2021-11-17 7:54

Wiadomo już, że reprezentacja Polski nie będzie rozstawiona w trakcie nadchodzących baraży do mistrzostw świata. Mimo to, Cezary Kulesza, szef PZPN, stara się nie tracić optymizmu przed dodatkową rundą eliminacji. Jak sam powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", Polacy są w stanie wygrać z każdym rywalem.

Cezary Kulesza postanowił udzielić wywiadu "Przeglądowi Sportowemu", w którym odniósł się do losów reprezentacji Polski. Po przegranej z Węgrami i w wyniku przebiegów meczów eliminacji mistrzostw świata w Katarze w innych grupach Biało-Czerwoni stracili szansę na rozstawienie w kolejnych meczach eliminacji, co sprawi, że będą mierzyć się z o wiele mocniejszymi rywalami. Szef PZPN nie traci jednak optymizmu i jest przekonany, że drużyna Paulo Sousy może wygrywać z każdym.

Gigantyczne odszkodowanie dla Sousy za zwolnienie. Wiemy, ile PZPN musiałby zapłacić, kwota poraża

Cezary Kulesza szczerze o sytuacji Polaków w barażach. Padły mocne słowa

Zdaniem Kuleszy, co prawda polska kadra przegraną z Węgrami skomplikowała sobie sprawę awansu do mundialu, ale chociażby grupowe mecze z Anglią udowadniają, że drużyna Paulo Sousy jest w stanie walczyć jak równy z równym z każdym, najbardziej wymagającym rywalem.

- Mecz z Węgrami nam nie wyszedł, nie wyglądaliśmy jak zespół, ale w ostatnich miesiącach, choćby w rywalizacji z Anglią, udowadnialiśmy, że umiemy walczyć jak równy z równym z najlepszymi na Starym Kontynencie - skomentował prezes PZPN na łamach "Przeglądu Sportowego".

Baraże el. MŚ 2022: Czy Polska jest rozstawiona w barażach! Dramatyczne wyniki dla Polaków

Aby zobaczyć zdjęcia reprezentantów Polski sprzed meczu z Andorą, przejdź do galerii poniżej.

Kulesza chciałby zobaczyć wielką formę reprezentacji Polski

Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej ma nadzieję, że w trakcie nadchodzących spotkań reprezentacji Polski zobaczy tą drużynę, która umiała walczyć w wyjątkowo ciężkich warunkach w trakcie eliminacji.

- Jestem przekonany, że drużyna jest na tyle silna, by móc walczyć o awans z każdym przeciwnikiem, gdziekolwiek los nas rzuci(...) W barażach chciałbym zobaczyć ten zespół, który umiał zdobyć punkt z Anglikami czy wywieźć komplet punktów z bardzo trudnego terenu w Tiranie. - mówi szef PZPN.

Sonda
Czy reprezentacja Polski awansuje na MŚ w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze