Kibice reprezentacji Polski

i

Autor: CYFRA SPORT Kibice reprezentacji Polski

Duńska policja skatowała polskiego kibica, a tamtejsza federacja chce kasy od PZPN

2017-09-06 16:31

Przed meczem Dania - Polska (0:4) w Kopenhadze doszło do starć policji z kibicami naszego zespołu. W Internecie dużych echem odbiło się nagranie wideo, na którym wyraźnie widać, jak duńskie służby katują jednego z Polaków. Tamtejsza federacja postanowiła jednak... wystąpić do PZPN o odszkodowanie za zachowanie kibiców biało-czerwonych. Na jakiej podstawie?

Duńska policja nie chciała wpuścić części polskich kibiców na stadion w Kopenhadze. Chodziło o tę grupkę fanów, która zakupiła wejściówki na sektor gospodarzy. Warto dodać, że Duńczycy nie specjalnie kwapili się, aby wykupić wszystkie dostępne bilety i dlatego Polacy z tego skorzystali. Jednak policja i stewardzi zatrzymali naszych kibiców, co z kolei wywołało agresję po polskiej stronie. Awantura zakończyła się tragicznie dla jednego z fanów. Został on powalony i bity pałką po głowie. Sprawą zajął się nasz MSZ.

ZOBACZ: MSZ zajęło się sprawą polskiego kibica skatowanego przez duńskich policjantów

Duńska federacja najwyraźniej przymyka oko na ten incydent, bo zamierza wystąpić do PZPN o odszkodowanie za ogólne zachowanie polskich kibiców. O tym poinformował portal polskieradio.pl, który otrzymał oświadczenie w tej sprawie od rzecznika DBU, Jakoba Hoyera. W nim napisano, że z powodu uniemożliwienia przez naszych fanów wejścia na stadion wielu kibicom duńskiej reprezentacji, tamtejsza federacja musiała obniżyć ceny biletów na mecz z Rumunią.

Częściowe koszty tej operacji miałaby ponieść nasza federacja. Jak odpowie PZPN? Pozostaje czekać na odpowiedź prezesa Zbigniewa Bońka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze