Thomas Mueller, Thomas Muller

Autor: East News Thomas Mueller

El. Euro 2016: Szkocja - Niemcy 2:3. Mistrzowie świata o krok od awansu [ZOBACZ SKRÓT]

2015-09-08 9:49

Szkocja przegrała z Niemcami 2:3 w Glasgow w ramach eliminacji do Euro 2016. Mistrzowie świata trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, a w zwycięstwie nie przeszkodziło im nawet samobójcze trafienie Mattsa Hummelsa. Po tym spotkaniu podopieczni Joachima Loewa pozostali na prowadzeniu w grupie D i są już jedną nogą na turnieju we Francji.

Przed wrześniowymi meczami z Polską i Szkocją szkoleniowiec reprezentacji Niemiec zdawał sobie sprawę, że jego drużyna nie najlepiej rozpoczęła walkę o awans na Euro 2016 i trzeba wygrać obydwa spotkania.

- Mamy za mało punktów. Nie wystartowaliśmy tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Jedyne rozwiązanie to zwycięstwa nad Polską i Szkocją, które są dla nas obowiązkiem. Pozwolą nam one uspokoić sytuację w tabeli - powiedział szkoleniowiec niemieckiej reprezentacji cytowany przez portal "Łączy nas Piłka".

Zobacz: El. Euro 2016: Polska - Gibraltar 8:1. Ważne trzy punkty, gol debiutanta!

Po zwycięstwie we Frankfurcie z Polską 3:1 przyszła pora na walecznych Szkotów. Spotkanie w Glasgow rozpoczęło się po myśli mistrzów świata, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą niezawodnego w ostatnim czasie Thomasa Muellera. Wprawdzie gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania, lecz po chwili ponownie zawodnik Bayernu Monachium dołożył drugiego gola. Jeszcze przed przerwą samobójcze trafienie zaliczył Mats Hummels.

W drugich 45 minutach podopieczni Joachima Loewa zdołali strzelić zwycięskiego gola, a wszystko za sprawą pomocnika Borussii Dortmund Ilkaya Guendogana. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i po ośmiu kolejkach Niemcy prowadzą w tabeli grupy D z 19 punktami i o dwa "oczka" wyprzedzają Polaków, którzy na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonali 8:1 Gibraltar.

Szkocja - Niemcy 2:3 (2:2)

Bramki: Mats Hummels (28-samob.), James McArthur (43); Thomas Mueller (18, 34), Ilkay Guendogan (54).