Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Fernando Santos

Jak zagrają Polacy?

Fernando Santos może zaskoczyć. Przewidywane składy na mecz Czechy - Polska, szykuje się wielki powrót

2023-03-24 8:15

Fernando Santos w piątkowy wieczór po raz pierwszy w roli selekcjonera reprezentacji Polski desygnuje wyjściową jedenastkę. Portugalczyk nie ma łatwego zadania, bo wielu zawodników wypadło z powodu kontuzji, ale dziury trzeba jakoś załatać. Pewne jest, że w składzie zobaczymy m.in. Wojciecha Szczęsnego i Roberta Lewandowskiego. A kto oprócz nich może pojawić się od pierwszej minuty?

Fernando Santos miał zaledwie kilka jednostek treningowych, aby przyjrzeć się polskim piłkarzom, ale już wcześniej robił mocny rekonesans i zapewne wiedział, na kogo chce postawić w najbliższych meczach eliminacji do mistrzostw Europy. A Polacy bój rozpoczną od najtrudniejszego rywala, bo w Pradze zmierzą się z Czechami. I to gospodarze piątkowego spotkania są minimalnymi faworytami. Zwłaszcza, że w biało-czerwonej ekipie nie brakuje kontuzji.

Czechy - Polska przewidywany skład. Na kogo postawi Fernando Santos?

Przed zgrupowaniem wiadomo było, że do dyspozycji selekcjonera nie będzie m.in. Kamil Glik, a już podczas zgrupowania wypadł Bartosz Bereszyński. I to właśnie w formacji obronnej pojawiło się najwięcej dziur. Dlatego wielce prawdopodobne jest, że po niespełna trzech latach nieobecności w koszulce z orzełkiem na piersi ponownie zagra Michał Karbownik. Zawodnik notuje świetny okres w Fortunie Dusseldorf i przy absencji innych zawodników ma szansę na występ.

W bramce nie powinno być zaskoczenia i Santos najpewniej postawi na Wojciecha Szczęsnego. Odkryciem nie jest również to, że w podstawowym składzie wybiegnie Robert Lewandowski. Najwięcej znaków zapytania pojawia się w kontekście środka pola, gdzie na pewno nie zobaczymy Grzegorza Krychowiaka. Santos pominął go w powołaniach. Jest więc szansa, że w tej formacji zobaczymy m.in. Krystiana Bielika.

Przypuszczalny skład Polaków na mecz z Czechami:

Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Michał Karbownik - Nicola Zalewski, Krystian Bielik, Piotr Zieliński, Karol Linetty, Jakub Kamiński - Robert Lewandowski.

Sonda
Kto wygra mecz Czechy - Polska?
Robert Lewandowski przeprasza za aferę premiową
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze