Autor: Cyfrasport Krzysztof Piątek

Gwiazda reprezentacji Polski znowu zmieni klub? Wielkie pieniądze w grze

2020-12-10 15:11

Włoskie media znów rozpisują się p gwieździe reprezentacji Polski. Krzysztof Piątek łączony jest z jednym z klubów Serie A, który miałby zaoferować za naszego kadrowicza całkiem okazałą sumę. Czy transfer dojdzie do skutku, czy znów skończy się na medialnym zamieszaniu?

Krzysztof Piątek miał wyśmienity premierowy sezon we Włoszech. Wypromował się w Genoi, z której już po pół roku trafił do Milanu. W słynnym klubie spędził ubiegły 2019 rok. W tym został sprzedany do Herthy Berlin. W niemieckim klubie wiedzie mu się różnie. Był bohaterem derbów Berlina. Wprawdzie w wygranym 3:1 meczu z Unionem był rezerwowym, ale wszedł w drugiej połowie i strzelił dwa gole. Potrzebował trzech minut i znów mógł zaprezentować swoją słynną cieszynkę.

Co ze zdrowiem Roberta Lewandowskiego? Trener Bayernu zdradził, kiedy Polak wróci do gry

Teraz włoska gazeta "La Nazione" poinformowała, że polski napastnik łączony jest z Fiorenitną. Klub z Florencji w tym sezonie spisuje się nienajlepiej. Zajmuje w Serie A 16. pozycję, co nikogo nie satysfakcjonuje. Za brak wyników pracę stracił Giuseppe Iachini. Zastąpił go Cesare Prandelli. Były selekcjoner reprezentacji Włoch nie ukrywa, że bardzo ceni naszego rodaka. Rozgląda się za nowymi piłkarzami, szczególnie potrzeba zmian w ataku, bo napastnicy zawodzą. Padła nawet kwota 18 mln euro, którą Fiorenitna miałaby zapłacić Niemcom za polskiego kadrowicza. Co ciekawe, w kontekście ekipy z Florencji wymieniany jest także Arkadiusz Milik, który został odstawiony na boczny tor w Napoli, po tym jak zdecydował się nie przedłużyć umowy.

Najnowszy ranking FIFA. Na którym miejscu jest reprezentacja Polski?

QUIZ. (Nie)Zapomniani bohaterowie reprezentacji Polski. Poznasz byłych kadrowiczów?

Pytanie 1 z 10
W kadrze debiutował za kadencji Leo Beenhakkera. W meczu z Grecją (2:0) strzelił gola. Zagrał na EURO 2012. Kto to?