Kamil Glik, Polska

Autor: CYFRASPORT Kamil Glik, Gruzja - Polska

Irlandia - Polska. Ciekawostki i historia spotkań z Irlandią

2015-03-29 21:22

Już w tę niedzielę reprezentacja Polski powalczy w Dublinie z Irlandią w ramach eliminacji do Euro 2016. Podopieczni Adama Nawałki jadą z wiarą w zwycięstwo, które pozwoli powiększyć przewagę nad Irlandczykami do sześciu punktów. Z historią spotkań obu tych drużyn bywało jednak różnie. Ogółem lepsi są biało-czerwoni, lecz bilans potyczek wyjazdowych nie napawa wielkim optymizmem. Jak przedstawia się statystyka meczów Polska - Irlandia w poprzednich eliminacjach do mistrzostw Europy?

Polska grała w przeszłości z Irlandią 23 razy. 10 z tych spotkań wygrała, 7 zremisowała i 6 przegrała. Oprócz większej ilości zwycięstw, biało-czerwoni mają także korzystniejszy bilans bramek (40-27). Tak wygląda ogólne podsumowanie, jednak wypadałoby je trochę doprecyzować w stosunku do niedzielnego pojedynku. Z Irlandczykami powalczymy na Aviva Stadium w Dublinie. Obie reprezentacje tylko raz grały ze sobą na tym obiekcie (6 lutego 2013 r.). Ten mecz przegraliśmy 0:2.

Irlandia - Polska (29 marca 2015) NA ŻYWO: Gdzie i o której transmisja TV? Będzie STREAM ONLINE?

W meczach wyjazdowych z Irlandią, co zrozumiałe, mamy oczywiście gorszy bilans. Na 12 takich spotkań wygraliśmy tylko dwa. W pozostałych spotkaniach nasi rywale byli proporcjonalni - połowę wygrali, a połowę zremisowali.

Pod uwagę trzeba wziąć jeszcze rangę zbliżającego się spotkania. Będziemy walczyć przecież o punkty potrzebne do awansu na mistrzostwa Europy. W przeszłości mieliśmy z Irlandczykami dwa pojedynki tego kalibru i oba zremisowaliśmy.

W Dublinie reprezentacja Polski będzie straszyć swoimi działami. Trener, który zignorowałby atak Lewandowski - Milik, byłby delikatnie mówiąc niespełna rozumu. Nie jest żadną tajemnicą, że nasi napastnicy uwielbiają strzelać bramki. Kto wie, może przy dobrym dniu ustanowimy jakiś nowy rekord? Szczerze wątpimy jednak, że biało-czerwoni przebiją najwyższe, polskie zwycięstwo nad Irlandczykami 6:0 z 1938 r.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!