Jacek Góralski

i

Autor: Cyfrasport Jacek Góralski

Jacek Góralski o transferze do Niemiec i walce o wyjazd na mundial. To kadrowicz musi zrobić w pierwszej kolejności

2022-06-26 13:20

Ostatnio Jacek Góralski zmienił klub. Opuścił Kazachstan i trafił do Niemiec. Został piłkarzem Bochum, z którym podpisał umowę na dwa lata. Transfer do Bundesligi ma go przybliżyć do wyjazdu z kadrą na mistrzostwa świata. To kadrowicz musi zrobić w pierwszej kolejności, jeśli marzy o mundialu w Katarze.

Pomocnik reprezentacji Polski w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział o kulisach odejścia z Kazachstanu i przejściu do klubu Bundesligi. - Już jadąc na zgrupowanie wiedziałem, że będę zmieniał klub - przyznał Jacek Góralski na naszym portalu. - W Kajracie zapowiadano zmianę koncepcji, ponieważ klub postanowił postawić mocniej na wychowanków. Wiedziałem, że mój czas w Kazachstanie powoli dobiega końca. Nie narzekałem na brak ofert, wręcz przeciwnie. Po analizie wszystkich „za” i „przeciw” uznaliśmy, że Bochum będzie najlepszą opcją - zaznaczył.

To ma być kolejny transfer Legii. Tak kiedyś błyszczał w ekstraklasie, znów będzie gwiazdą ligi?

Góralski jest powoływany do reprezentacji Polski, grał w meczach Ligi Narodów. Jednak piłkarz zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli chce znaleźć się w drużynie narodowej na mundial w Katarze to musi przebić się w lidze niemieckiej. - Chcąc grać w reprezentacji muszę wywalczyć sobie miejsce w pierwszej jedenastce Bochum - podkreślił piłkarz. - Z pewnością regularnie rywalizując w Bundeslidze będę miał okazję, aby jeszcze lepiej zaprezentować się selekcjonerowi. Jak już mówiłem, w Niemczech w zasadzie co tydzień przyjdzie mi rywalizować z czołowymi piłkarzami z Europy - stwierdził Jacek Góralski w rozmowie z naszym portalem.

Tak strzela Jarosław Niezgoda dla Portland Timbers. Polak czaruje w Ameryce [WIDEO]

Sonda
Czy Jacek Góralski poradzi sobie w Bundeslidze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze